Ana Sayfa Gezi Rehberi Antalya’da Gezilecek Yerler Nereler Rehberi

Antalya’da Gezilecek Yerler Nereler Rehberi

65
1

Antalya’da Rehberi

Rafting yapabileceğiniz koyları, geçmişi tüm benliği ve sırlarıyla hissedebileceğiniz tarihi dokusu, eşsiz lezzetleriyle sizi aynı zamanda serinleten şelaleleri, tabiatın gizli sanatı mağaraları ve organik yöresel kahvaltılarıyla sizler için kısa süreli ziyaretlerinizde dahi gezmelerle bitiremeyeceğimiz Antalya’nın olmazsa olmaz 5 yerini derledik sizlere sunduk.  
antalya'da gezilecek yerler, antalya'da gezilecek yerler nereler

Köprülü Kanyon 

Antalya şehir merkezinden Manavgat yönüne doğru bir yolculuğa çıkalım. Serik ilçesini 15/20 km geçtikten sonra Beşkonak, Köprülü Kanyon tabelası selamlıyor bizi. Eski köy yollarından ilerliyoruz fakat bir o kadar da bakımlı sık turist ziyareti almanın vermiş olduğu bir düzen var yolda. Derken yeşillikler kat ve kat artıyor gökyüzünün mavisiyle enfes bir uyum yakalıyor. 
antalya'da gezilecek yerler, antalya'da gezilecek yerler nereler, antalya da gezilecek yerler haritası
Buradaki su kaynağını Isparta’nın Sav ilçesinden alıyor. Kemerli köprü yıllara meydan okurcasına karşılıyor ziyaretçilerini. 

Kaleiçi 

Antalya’nın merkezi konumunda olan Kaleiçi, şehrin merkezinin de merkezini ifade eder. Geniş surlarla çevrili bir marina düşünün Akdeniz tüm güzelliği ve maviliğiyle karşınızda. Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı’nın izleri ilk gün tazeliğini korumanın gençliğini taşır üzerinde. 
antalya da gezilecek yerler kışın, antalya da gezilecek yerler merkez, antalya da gezilecek yerler sözlük

Düden şelalesi   

Düden başında başlayan bir serüven, Kepez ilçesinde akar şelaleler ve mesire alanı ile çıkar karşımıza. Bir tarafında alabalık restoranları boylu boyunca uzanan çınar ağaçları tesis içerisinde, közde demlenen çayla muhabbete dönüşür. Muhteşem bir manzaradır ve Antalya’da gezilecek yerler arasında mutlaka yer almalıdır. 
antalya'da gezilecek yerler, antalya'da gezilecek yerler nereler

Kocain Mağarası

Antalya’da gezilecek yerler arasında sıradaki durağımız Kocain Mağarası. Güzel ülkemizin dört bir yanında vardır sarkıt olan mağaralardan. Türkiye’deki mağaraların içinde en büyük giriş galerisine sahip. Devasa sarkıtlar aralarında tarih öncesi dönemleri barındırıyor.  
antalya da gezilecek yerler 2018, antalya da gezilecek yerler biz evde yokuz

Çakırlar

Kahvaltının en güzellerinden birisi de Çakırlar’da elde edilir. Toros dağlarının eteklerinde yöre halkı tarafından geyik bayırı diye de tabir edilen bayırın hemen aşağısındaki düz ova, koca ağaçlar, serin akarsular arasında sayıları epeyce fazla olan kahvaltı mekanları bulunur buralarda da. 
antalya'da gezilecek yerler, antalya'da gezilecek yerler nereler
Bahçelerden toplama doğal ürünler ve yörük teyzelerin bazlamaları etrafta dolaşan tavukların yumurtaları, size neden kahvaltıya buraya davet edildiğinizi ispatlar adeta. Organik ve yöresel köy ürünlerinin bulunduğu pazarlardan evinize de alışveriş imkanı sağlanmakta.
 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz