- 17 Mar 2020 - 21:00 G: 03 May 2020 - 21:42

Sefirin Kızı Dizisi Oyuncuları Kimlerdir? Gerçek Hayattaki İsimleri Nelerdir? Sefirin Kızı Son Bölüm Özeti

Star TV ekranlarının beğeniyle seyredilen dizisi Sefirin Kızı Dizisi son bölüm neler oldu? Sefirin Kızı Oyuncuları Kimlerdir?

mask

Sefirin Kızı Son Bölüm Özeti

Sefirin Kızı dizisinde bu hafta Sancar ve Nare geçmişin hesabını göreceklerdir. Akın’ın Nare’ye yaptıklarını Sefir’ in kendisinden öğrenen Sancar Efe, Kavruk ile Nare’ye haber gönderir. Geçmişte yaptıklarından büyük pişmanlık duymakta olmasının yanında Akın’dan intikam almaya da ant içer. Nare ne yapsa da vazgeçiremez.

Bu arada Menekşe hain planlarını uygulamak için Ağabeyini Nare’nin peşine takar. Zehra, pişmanlık ve utanç yüzünden evdeki herkesten kaçmaktadır. Kavruk’un Zehra’ya olan ilgisinin farkına varan Halise Efe, Kavruk’u başkasıyla evlendirme planları yapar. Kavruk’ u da Sancar Efe’ye söylemekle Tehdit ederek bu evlilik işine razı eder.

Müge, Akın’ı iğne ile bayıltıp bahçedeki konuk evine kapatarak ölüme terk eder. Ama telefonunu arabasında unutunca mesajları okuyan Nare, Gediz’e haber verir. Bu sırada evin hizmetçisi Akın’ı bulur ve Sancar’a Akın’ın yerini söyler. Akın’ı bulunduğu yerden götüren Sancar kızını da alıp eve geldiğinde Kavruk’un sözlenmek üzere olduğunu görür.

Kavruk ile aralarında geçen konuşmada kardeşi isterse aşklarına saygı duyacağını söyler. Ama Kavruk Sancar’ın bu düşüncesinden ne kadar memnun olsa da söz kesmekte kararlıdır. Hal böyle olunca sözlerini kesmek Sancar’a kalır. Tam söz kesildiği sırada Herkesin telefonuna Nare ve Gediz’in yanlış anlaşılacak fotoğraflarının olduğu mesajlar gelir.

Sancar bunun Menekşe’nin tuzağı olduğunu anlar ve işbirlikçisini bulmak için Menekşe’nin telefonuna bakar. Ağabeyi ile iş birliği yaptığını öğrenince Menekşe’yi konaktan kovar. Nare’ den özür diler.

O sırada Gediz gelir ve Akın’ı Onun alıp almadığını sorar. Nare şaşkınlık içinde bakakalır.

Sefirin Kızı Dizisi Konusu Nedir?

Son dönem TV ekranlarında gördüğümüz uyarlama dizilerin aksine orijinal bir konuya ve senaryoya sahip. Bizim Türk klasiklerinden zengin kız, fakir oğlan konseptinde yazılan senaryoda fikirken zengin olan yarıcı olan Sancar ile zengin bir adam olan büyükelçinin kızı Nare arasındaki aşkı konu alıyor.

Büyükelçinin vasilik yaptığı Akın Nare’ye âşık olur ve Sancar ile olan aşkını kıskanır. Nare Sancar’a kaçacağı gece Nare’ye tecavüz eder. Kimseyi kendine inandıramayan Nare, bir yolunu bulup Türkiye’ye Sancar’ın yanına gelir. Kendi aralarında nikâhlanan Nare ile Sancar arasında bekâret yüzünden tartışma çıkar. Nare Sancar’a her şeyi anlatmasına rağmen Sancar Nare’ye inanmaz. Nare bu durum karşısında yıkılır ve kendini atmak üzere kayalıklara gider. Kayalıklardan atladıktan sonra ortadan kaybolan Nare ile Sancar aşkı efsane olur.

Aradan 9 yıl geçtikten sonra Sancar’ın düğününe Nare gelir. Yanında 8 yaşındaki kızı da vardır. Sancar’a onun kızı olduğunu söyler ve onun yanında bırakır. Olaylar bundan sonra inanılmaz bir hal alacaktır.

Sefirin Kızı Dizisi Oyuncu Kadrosu

Sefirin Kızı dizisi ,  yayınlandığı ilk bölümden itibaren izleyiciyi ekranların başına kilitlemiştir. Dizinin oyuncu kadrosu oldukça güçlüdür. Peki, bu dizide oyuncu kadrosunda kimler yer almaktadır, bir göz atalım.

Sancar Efe * * Engin Akyürek

Bir TV programında yayınlanan yarışma programında keşfedilen oyuncu Engin Akyürek, 38 yaşındadır.

Ankara Üniversitesi mezunu olan oyuncu, ilk defa Yabancı Damat dizisinde başrole yakınlaşmıştır. Sonrasında ise Bir Bulut Olsam isimli dizide takıntılı bir ağa çocuğunu canlandırmıştır.

2/22
mask

Sancar Efe * * Engin Akyürek

Kara Yılan isimli diziden sonra da Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisi ile Avrupa ülkelerinde de tanınır olmuştur.

En son Tuba Üstün ile başrolleri paylaştığı Kara Para Aşk dizisinde bir polis dedektifini canlandırmıştır. 2017 yılından beri kalıcı bir dizide oynamayan Engin Akyürek, Sefirin Kızı dizisindeki Sancar Efe rolü ile Şeytanın bacağını kıracak gibi görünüyor.

3/22
mask

Nare * * Neslihan Atagül Doğulu

1992 doğumlu olan Neslihan Atagül, Sefirin Kızı dizisinde Nare karakterine hayat vermektedir.

Nare çocukluğundan beri âşık olduğu adamın kendisine inanmaması nedeniyle yıkılan genç bir kadındır.

Kızı 8 yaşındayken daha önce kendisine tecavüz eden Akın tekrar tecavüz etmeye kalkınca onu bıçaklar.

4/22
mask

Nare * * Neslihan Atagül Doğulu

Öldürdüğünü ve hapse gireceğini düşündüğü için kızını babasını emanet etmek üzere Türkiye’ye döner.

Amacı kızını babasına emanet edip polise teslim olmaktır. Kızını babasına bıraktıktan sonra Akın’ın ölmediğini öğrenir.

Akın Nare’ den şikâyetçi de olmamıştır. Bundan sonra Nare kızıyla birlikte Türkiye’de yaşamaya karar verir.

5/22
mask

Nare * * Neslihan Atagül Doğulu

Neslihan Atagül eşi Kadir Doğulu ile oynadıkları Fatih Harbiye dizisinde âşık olup evlenmişlerdir.

İlk oyunculuk deneyimini Yaprak Dökümü dizisinde usta oyuncularla çocuk oyuncu olarak oynama şansı bulmuştur.

Bu dizi kendisi için bir okul gibi olmuş ve oyunculuğunu geliştirmesini sağlamıştır.

6/22
mask

Nare * * Neslihan Atagül Doğulu

Asıl kara Sevda dizisi ile şöhretini sağlamlaştıran oyuncu, Sefirin Kızı’nda kızı ile aşkı arasında kalan bir anneyi başarıyla canlandırmaktadır.

7/22
mask

Melek * * Beren Gençalp

Melek adı gibi masum bir kız çocuğunu canlandıran Beren Gençalp, 10 yaşındadır. İlk oyunculuk deneyimini Sefirin Kızı’nda yaşayan Beren, başarılı bir oyunculuk sergilemektedir.

8/22
mask

Melek * * Beren Gençalp

Dizide babasına hasret bir kız çocuğuna hayat veren Beren annesine de aşk derecesinde bağlıdır.

9/22
mask

Melek * * Beren Gençalp

Zaman zaman babasına annesini üzdüğü için kızmaktadır. Anne ve babası arasında olanları kimse ona yansıtmak istemese de her şeyin farkındadır.

10/22
mask

Gediz * * Uraz Kaygılaroğlu

Pis Yedili dizisiyle kendini tanıtan Uraz Kaygılaroğlu, 32 yaşındadır. Bilgi Üniversitesi reklamcılık bölümü mezunu olan oyuncu Klavye Delikanlıları, Baba Candır, Masum Değiliz ve Ege’nin Hamsisi isimli dizilerde oynamıştır.

11/22
mask

Gediz * * Uraz Kaygılaroğlu

Sefirin Kızı dizisinde Sancar’ın sağdıcı ve iş ortağıdır. Eski belediye başkanının oğlu olan Gediz karakterini canlandırmaktadır. Nare ile uçakta tanışan Gediz Nare’ye âşık olur. Ama sağdıcının sevdalısı olduğunu öğrenince ne yapacağını bilemez.

Ancak Nare’yi bütün bu hengâmenin içinde yalnız bırakmaz. Sancar’a rağmen Nare’ye yardım etmekten kendini alıkoyamaz.

12/22
mask

Sefir Güven Çelebi * * Erdal Küçükkömürcü

Erdal Küçükkömürcü 10 parmağında adeta 20 marifet olan bir sanatçıdır. 62 yaşında olmasına rağmen formundan bir şey kaybetmemiştir.

Ankara devlet Konservatuarından 1981’de mezun olduktan sonra bir süre tiyatro oyuncusu olarak çalışan oyuncu pek çok ödül sahibidir. Halen eğitmen olarak çalışmaktadır.

13/22
mask

Sefir Güven Çelebi * * Erdal Küçükkömürcü

20 den fazla dizide, 1 adet TV filminde, 7 tane sinema filminde ve sayısız tiyatro oyununda oyuncu olarak görev almıştır.

Sefirin Kızı dizisinde Nare’nin babası olan Sefir’i canlandırır. Sadece kendi kumar tutkusu ve onun gereklerini yerine getiren Sefir kızını bile bu uğurda harcamaktan çekinmez.

Akın ile kurduğu kirli ittifakla Nare ve Sancar’ın bir araya gelmesini engellemeye çalışırlar.

14/22
mask

Halise * * Gonca Cilasun

Kamera ile ilk karşılaşması Arka Sıradakiler dizisi ile olan Gonca Cilasun, 1966 doğumludur.

Ankara Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunu olan oyuncu, pek çok dizide önemli karakterlere hayat vermiştir. Sefirin Kızı dizisinde Sancar’ın annesi Halise Efe rolünü başarı ile canlandırmaktadır.

Oğlunu evlendirdiği gelini Menekşe’nin tarafını tutmakta ve Nare’yi göndermek için gelini ile çeşitli planlar kurmaktadır.

15/22
mask

Yahya * * Doğukan Polat

30 yaşındaki oyuncu Doğukan Polat, “Söz” dizisinde canlandırdığı Âşık karakteri ile tanınan genç oyuncu en son oldukça ses getiren 7. Koğuştaki Mucize isimli filmde rol almıştır.

Sefirin Kızı dizisinde Sancar’ın ağabeyi Yahya karakterine hayat vermektedir. Ağabeyinin gölgesinde kalan Yahya Her an üste çıkmak için fırsat kollamaktadır.

16/22
mask

Elvan * * Hilva Zizan Alp

Eğitimli bir oyuncu olan Hilva, Yeşil Deniz ve internet dizisi olan Fi isimli dizilerde oynamıştır. 26 yaşındaki oyuncu Sefirin Kızı’nda evin büyük gelini Elvan’ı canlandırmaktadır. Elvan, saf yüreklidir ama sivri dillidir.

Bu nedenle patavatsız olarak bilinir. Çocukları olmadığından kendini eksik hissetmekte bunu da deliliğe vurarak etrafına hissettirmemeye çalışmaktadır.

17/22
mask

Zehra * * Cemre Öktem

İlk rolü aşk ve Mavi dizisinde olan Cemre Öktem Sefirin Kızı dizisinde Zehra karakteri ile adeta bir sevgi kelebeği rolünü başarı ile canlandırmaktadır.

Yeğenine âşık ve ağabeyine aşırı bağlı bir genç kızdır. Ayağındaki sakatlık nedeniyle kendini eve kapatmamış ağabeyine işlerine yardımcı olmaktadır.

Zehra, farkında olmasa da Kavruk’un gizli sevdasıdır.

18/22
mask

Kavruk * * Edip Tepeli

1989 doğumlu olan oyuncu Edip Tepeli İzmirlidir. Çocuklar Duymasın dizisinin Duygu’su Ayşecan Tatari ile evlidir.

Oyunculuğa Kurt Seyit ve Şura dizisinde başlayan Edip Tepeli, tanınırlığını Hayati ve Diğerleri dizisindeki Üzeyir karakterine borçludur.

19/22
mask

Nare ve Sancar’ın aşkına maniler yakan Kavruk, aynı zamanda evin küçük kızı Zehra’ya sevdalıdır. Bu sevdasını içine gömer ve sadece uzaktan izlemekle yetinir.

Sancar’ın dert ortağı ve vicdanının sesi olmaktan hiçbir zaman vazgeçmez.

20/22
mask

Menekşe * * Tülin Yazkan

29 yaşındaki Tülin Yazkan, Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunudur.

Yılanların Öcü, Yaz’ın Öyküsü, Bodrum Masalı ve Kırlangıç Fırtınası isimli dizilerde oynamıştır.

Sefirin Kızı dizisinde de Sancar’ın karısı Menekşe karakterine hayat vermektedir. Fakirlikten bıkmış bir köy kızı olan Menekşe Sancar ile evlenerek zengin hayatı yaşama hayalleri kurmuştur.

Nare’nin ortaya çıkmasıyla hayallerinin suya düşeceği endişesi duymakta olduğundan saçma sapan işlerin içine girmekten çekinmez.

21/22
mask

Akın * * Erhan Alpay

Erhan Alpay 1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. En son Kara Sevda dizisinde Komiser Hakan’ı canlandırmıştır.

Sefirin Kızı’nda Nare’ye takıntılı bir ruh hastası olan Akın karakterini canlandırmaktadır. Bunun için korkunç planlar yapıp uygulamaktan asla çekinmez.

Nare’ye ulaşmak için herkesi kullanabilme potansiyeline sahiptir

22/22
mask

Müge * * Esra Kızıldoğan

1979 doğumlu olan Esra Kızıldoğan, devlet konservatuvarı mezunudur. Dizi oyunculuğunda tanınır olması Leyla ile Mecnun dizisindeki Uzaylı Zekiye isimli kişilikle olmuştur.

İlk rol aldığı dizi ise Beyaz Gelincik’tir. Sefirin Kızı dizisinde Gediz’in psikolog ablası Müge rolündedir.

Akın Nare’ye ulaşmak için yıllarca Müge’yi de kandırmış, başka bir kişi olarak Müge’yi kendine âşık etmiştir.

17 Mar 2020 - 21:00 - Televizyon Dünyası --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.