Armağan Çağlayan Gör Beni Konuğu Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Buraya Bütün Unvanlarımı Bir Kenara Bırakarak Geldim

Bu hafta Armağan Çağlayan’ın Youtube kanalı 196sekiz Gör Beni programına Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın konuk oldu.

Armağan Çağlayan Gör Beni Konuğu Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Buraya Bütün Unvanlarımı Bir Kenara Bırakarak Geldim
Armağan Çağlayan Gör Beni Konuğu Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Buraya Bütün Unvanlarımı Bir Kenara Bırakarak Geldim
+13
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Armağan Çağlayan’ın Youtube kanalına konuk oldu. İbrahim Kalın Gör Beni programı 196sekiz yayınında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Armağan Çağlayan ile İbrahim Kalın röportaj gerçekleştirdi ve kendisine dair bilinmeyenleri, merak edilenleri anlattı. ‘’Buraya bütün unvanlarımı bir kenara bırakarak geldim’’ diyen Armağan Çağlayan Youtube konuğu olan İbrahim Kalın röportajı çarpıcı notları haberimizde…

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Üniversitede Hoca Olmak Hedefimdi

Armağan Çağlayan Gör Beni programında yine sadece kendi merak ettiklerini sordu. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü olarak sıklıkla gündeme gelen İbrahim Kalın’a ‘’Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü olmadan önce de siyasetin içinde miydiniz?’’ diye soran Çağlayan’a Kalın, ‘akademik hayatın içinden geliyorum’ cevabını verdi. Üniversite yıllarından beridir hedefinin üniversitede hoca olmak olduğunu 196sekiz kanalında söyleyen İbrahim Kalın, 2004 yılında Türkiye’ye geldiğinde Erdoğan ile çalışmaya başladığını, 11 yıldır da fiilen resmi görev yaptığını söylemiştir.

İbrahim Kalın: Siyasetin Amacı Erdemli Toplumu İnşa Etmek

Armağan Çağlayan İbrahim Kalın röportajında, Kalın’ın siyaset ile ilgisi de soruldu. Siyasi yaşamının fiilen 2009 yılında başladığını söyleyen Kalın, siyaset ile ilgisinin eskiye dayandığını söylemiştir. İslam felsefesi alanında akademik eğitim alan ve eğitim veren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın programda ‘’Siyasetin amacı erdemli toplumu inşa etmek’’ demiştir. Bu düşünce üzerine ‘Bunu nasıl hayata geçirebilirim’ diye düşündüğünü ifade eden Kalın, siyasi yaşama da adım attığını belirtmiştir.

İbrahim Kalın: Buraya Bütün Unvanlarımı Bir Kenara Bırakarak Geldim

Armağan Çağlayan’ın bir sorusu, İbrahim Kalın röportaj esnasında komik anların yaşanmasına neden oldu. Kalın’ın eğitim hayatı ve akademik çalışmaları ile ilgili bilgiler verirken Armağan Çağlayan ‘’Doçent olmadınız, değil mi?’’ diye sormuştur. Çağlayan’ın sorusuna Kalın ‘Doçent olmadım, profesör oldum’ diyerek cevap vermiştir. Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, unvanları pek kullanmadığını söylemiş ve ‘’Buraya da bütün unvanlarımı bir kenara bırakarak geldim’’ demiştir.

İbrahim Kalın Kimdir

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 1971 doğumlu olan diplomat, bürokrat ve akademisyendir. 11 Aralık 2014 yılından beridir Büyükelçi olarak TC Cumhurbaşkanlığı sözcülüğü yapan Kalın, 2018 yılından beridir Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Başkan Vekilliği görevi ile Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlık görevini yerine getirmektedir. Günümüzde sıklıkla Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın sık sık açıklamalar yapmaktadır.

İbrahim Kalın Nereli

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın aslen Erzurum’ludur fakat İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İbrahim Kalın kaç yaşında diye oldukça merak edilmektedir. 15 Eylül 1971 yılında dünyaya gelen Kalın, 49 yaşındadır. İstanbul’da doğan ve lisans eğitimini İstanbul’da alan İbrahim Kalın nereli ve İbrahim Kalın kaç yaşında diye sık araştırılmaktadır. Kalın büyük çoğunlukla İstanbul’da yaşamış olsa da aslen Erzurumludur. Armağan Çağlayan Youtube kanalı Gör Beni’de İbrahim Kalın’a nerede doğduğunu sormuştur. İbrahim Kalın nereli olduğunun cevabını ‘’İstanbul, Kadıköy, Zeynep Kamil Hastanesi’’ diyerek vermiştir.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Akademik Hayatı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Prof. Dr. unvanına sahip bir akademisyendir. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Kalın, yüksek lisans eğitimini Malezya’da almıştır. Kalın daha sonra 2002 yılında George Washington Üniversitesi’ne giderek Beşeri Bilimler ve Mukayeseli Felsefe alanlarında çalışarak Molla Sadra’nın varlık görüşü ile bilgi felsefesi üzerine doktora tezini tamamlamıştır.

Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Merkezi’nde akademik araştırmalar yapan günümüzün Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Georgetown Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, College of the Holy Cross’da dersler vermiştir. 2005 ile 2009 yılları arasında Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı kurucu başkanlığını yapan İbrahim Kalın kitapları da bulunmaktadır. ‘İslam ve Batı’ kitabını 2007 yılında yayımlayan Kalın, bu kitap ile Türkiye Yazarlar Birliği’nden ‘Fikir Ödülü’ kazanmıştır. İbrahim Kalın kitapları ve yayınları arasında; Akıl ve Erdem, Perde ve Mana, Varlık ve idrak, Enine Boyuna Türkiye, Ben, Öteki ve Ötesi: İslam-Batı İlişkileri Tarihine Giriş bulunmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın 2011 tarihinde Ahmet Yesevi Üiversitesi Mütevelli Heyeti üyeliğine atanmıştır. İbn Haldun Üniversitesi’nde 2019 yılından beridir yüksek lisans öğrencilerine İslam Felsefesi alanında dersler veren Kalın, 2020 yılında Profesör unvanını almıştır. Armağan Çağlayan Gör Beni yayınında İbrahim Kalın’a ne eğitimi aldığını sormuştur. Kalın, lisans eğitimini tarih üzerine, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini felsefe üzerine aldığını belirtmiştir. Kalın, uzmanlık alanının da İslam Felsefesi olduğunu söylemiştir.

İbrahim Kalın Türkü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın akademik, bürokrasi ve diplomasi kimliğinin yanı sıra sanat kimliği ile de bilinmektedir. İbrahim kalın türkü çalışması ile de bilinmektedir. Müzik başta gelmek üzere sanata yatkınlığı ve ilgisi olan Kalın’ın bestelediği eserler bulunmaktadır. İbrahim Kalın türkü arasında ‘Elif Bacı’ ve ‘Seni Mene Vermez İse’ bulunmaktadır.

İbrahim Kalın röportaj yaptığı Armağan Çağlayan’ın Youtube kanalında sanat hayatına yönelik de açıklamalarda bulunmuştur. İbrahim Kalın Gör Beni yayınında türkü ve saz ile olan ilişkinin ortaokulda başladığını söylemiştir. Sazın kendisine daha sıcak geldiğini ifade eden Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Batı Klasik Müziği’ni ve Jazz müziği de sevdiğini belirtmiştir. İbrahim Kalın Gör Beni programında Armağan Çağlayan’ın tüm sorularını samimiyetle cevaplamıştır.

Armağan Çağlayan Gör Beni yayınında Kalın’a, kendisini nelerin eğlendirdiğini sormuştur. Kalın bu soruya; haz almak üzerinden cevap vermiştir. Kalın, bir işin başarılı bir şekilde sonuçlandığını gördüğünde keyif ve haz aldığını açıklamıştır. Kalın, eğlence kültürünün tüketime yöenlik olduğunu düşündüğünden o konuda ilgili olmadığını Armağan Çağlayan 196sekiz kanalında ifade etmiştir.

Rumeysa Kalın Kim

İbrahim Kalın kızı Rumeysa Kalın medyanın gündeminde yer etmiştir. Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere devletin önemli kademelerindeki isimler bu düğüne katılım sağlamıştır. Furkan Karabulut ile evlenen Rumeysa Kalın düğününe devlet zirvesinden yoğun katılım olduğu için gündem olmuştur. Nikah şahitliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı hukukçu Rumeysa Kalın, İslamofobiyle mücadele eden sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalışmaktadır. Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Rumeysa Kalın, Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın iki kızından biridir.

İbrahim Kalın Kızları

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Armağan Çağlayan Gör Beni programında kızlarının eğitimi hakkında da bilgi vermiştir. Kalın, büyük kızının avukat olduğunu, ortanca kızının Uluslararası İlişkiler okuduğunu, üçüncü kızının ise Lise 3 öğrencisi olduğunu söylemiştir.

Neriman Kalın Kim

İbrahim Kalın eşi Neriman Kalın da, İbrahim Kalın’ın koronavirüse yakalandığını duyurması üzerine merak edilmiştir. İbrahim Kalın eşi Neriman Kalın medyada çok fazla gündeme gelmemekte ancak çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır. İbrahim Kalın Neriman Kalın çiftinin 3 kızı bulunmaktadır. İbrahim Kalın kızı isimleri; Rumeysa, Dilruba ve Yaren’dir.

İbrahim Kalın Twitter

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın sosyal medyayı etkin kullanan siyasiler arasındadır. İbrahim Kalın Twitter hesabı ‘ikalin1’ olarak bilinmektedir ve hesabı mavi tiklidir. İbrahim Kalın’ın Twitter hesabının açıklamasında ‘Rumeysa, Dilruba ve Yaren’in babası’ yazmaktadır. 2,1 milyon takipçisi olan Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, 775 kişiyi takip etmektedir. İbrahim Kalın Armağan Çağlayan Gör Beni yayını olduğu gün, 27 Avrupa ülkesinin Ankara Büyükelçileri ile görüştü.

İbrahim Kalın Zaman Gazetesi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, DW’nin Conflict Zone programına katılmış ve Zaman Gazetesi’nde çalışmasıyla ilgili bir soruyla karşılaşmıştı. İbrahim Kalın’ın verdiği cevap da ülke gündeminde yer etmişti. Kendisine yöneltilen "Belki siz de yargılanırsınız sonraki hükümet geldiğinde. Bu hiç aklınızdan geçti mi? Gülenci bir gazetede çalışıyordunuz.’’ sorusuna Kalın, onlar için çalışmadım, orada yazdım diye cevap vermiştir.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Türkiye'de devranın dönmesinden endişeli misiniz? Belki sıradaki geldiğinde... Siz mahkemeye çıkacaksınız"  sorusuna ise "Bilmiyorum, belki 5-10 yıl içinde Naziler sizce iktidara gelir ve sizi yargılar mı?’’ diye cevap vermiştir.

# ARMAGAN ÇAGLAYAN GOR BENİ İLE İLİŞKİLİ:

17 Ara 2020 - 19:44 - Magazin --- Okunma

Son bir ayda okuhaber.com sitesinde 244.927 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.
Anket Erken seçim olsa hangi adaya oy vermeyi düşünürsünüz?
Pierre Cardin - Miorre - Avrupanetworking Üye Kayıt