Dekorasyonda eskiye dönüş

Hayatın hızlı aktığı 2000’li yıllarda minimalizm ön plana çıkıyor ve işlevsellik aranan ilk özellik oluyor. Günümüzde kullanılan mobilyalardan teknolojik aletlere kadar her şeyde maksimum verim aranıyor. Geçmişin estetik bakış açısını özleyenler ise vintage tarzı ev dekorasyonlarına yöneliyor.

vintage salon, vintage salon takımı

Vintage dekorasyon nedir?” diye sorduğumuzda görüyoruz ki bu sadece bir koltuk veya kemerden ibaret olmayan bir bakış açısı ve hayat tarzı. Vintage tarzı ev sevenlerdenseniz bu öneriler tam da size göre!

vintage salon, vintage salon takımı

Ufak Parçalarla Değişim Yaratın 

Vintage tarzı ev için tüm mobilyalarınızı değiştirmenize gerek yok. Yapacağınız ufak dokunuşlarla bu tarza ulaşmak mümkün. Vintage bir görüntü elde etmek için 1920’lerden 1980’lere kadar moda olan her türlü eşyayı kullanabilirsiniz. Tümden bir değişim yerine, büyük çiçek desenleri olan yastık kılıfları veya şamdan avizeler kullanarak vintage bir hava yaratabilirsiniz. Aynı şekilde desenli ve renkli halılar ile 60’ların modası olan fon perdeleri de kullanabilirsiniz.

vintage salon, vintage salon takımı

Duvarlarınız Boş Kalmasın

Vintage salon istiyorsanız en önemli şeylerden biri de duvarların dolu olması. İsterseniz eski tarz duvar kağıtlarıyla renklendirebilir veya salonun bir duvarını boydan boya ailenizin bir fotoğrafıyla kaplatabilirsiniz.

vintage salon, vintage salon takımı

Vintage salon için olmazsa olmazlardan biri de fotoğraf çerçeveleri. Eski bakır, altın veya gümüş fotoğraf çerçevelerini kullanarak bir kahve köşesi yapabilir, çerçevelerin altına yerleştireceğiniz büfeye eski radyo veya pikaplardan koyabilirsiniz.

vintage salon, vintage salon takımı

Büyük Paralar Harcamayın 

Son olarak ise unutmayın ki vintage tarzı ev için eski bütün eşyaları kullanabilirsiniz. Ailenizden yadigar bir sandık, eskimiş ve boyaları dökülen bir sehpa veya eski çaydanlıklar… Eğer mobilyalarınız yeniyse, zımpara ve birkaç ahşap malzemesiyle eskitilmiş görüntü elde edebilirsiniz. Vintage moda ile daha da canlanan “kendin yap” tarzından da yararlanarak, evinizde az maliyetle harikalar yaratmanız mümkün. Eğer nasıl bir tarz yaratacağınıza karar verdiyseniz, yapmanız gereken tek şey size en kolay gelen yerden başlamak.

vintage salon, vintage salon takımı

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz