Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz 4 Kutu Oyunu

Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz 4 Kutu Oyunu

Arkadaşlarınızla toplandınız ve eğlenceli vakit geçirmek istiyorsunuz, ama yapacak bir şey bulamadınız mı? O zaman buyurun birbirinden eğlenceli kutu oyunları oynamaya. Eğlenceli vakit geçirmenize yardımcı olacak kutu oyunlarıyla arkadaşlarınızla verimli vakit geçirmenin tadını çıkarın. 10 yaş ve üzeri herkesin keyifle oynayabileceği kutu oyunları nelerdir sizler için tanıttık. Buyurun ilk oyunumuzla başlayalım.

1) Kutu Oyunlarının İlham Kaynağı

Kutu Oyunlarının İlham Kaynağı

Günümüzde ki kutu oyunlarının babası diyebileceğimiz Catan dâhiyane kurgusu ve tasarımıyla, kutu oyunları arasında yıllardır ilk sırayı kaptırmamış. Daha sonradan piyasaya sürülen kutu oyunlarının tasarımcılarına da ilham kaynağı olarak kutu oyunlarına yeni bir soluk getirmiş. Strateji ve taktik oyunu olan Catan’da kurallar oldukça basit. Ordunuzu geliştirip 10 puanı topladığınızda galip siz oluyorsunuz. Kazanmanın bundan başka yolları da mevcut. Ayrıca her bir oyunu farklı bir harita düzeni vasıtasıyla oynama imkanına da sahipsiniz. Bu sayede sıkılmadan defalarca oynayabilirsiniz.

2) Salgınla Mücadele: Pandemic

Pandemic

Severek oynayabileceğiniz diğer kutu oyunu ise Pandemic. Bütün dünyayı ele geçiren bir salgın hastalık mevcut ve sizin göreviniz bu salgın hastalığa karşı aşı geliştirmek. Oyunu kazanmanızın yolu uygun aşıyı geliştirmekten geçiyor.

3) Karnınızı Acıktıracak Kutu Oyunu: Sushi Go

Sushi Go

Arkadaşlarınızla geçireceğiniz vakti daha keyifli hale getirmek istiyorsanız kutu oyunlarının size çok büyük yardımı dokunacaktır. İşte sevdiklerinizle keyif içerisinde oynayabileceğiniz kutu oyunu Sushi Go! Elinizde ki kartlarla farklı sushi kombinleri yaparak en çok puanı toplamaya çalışıyorsunuz. Bu sevimli kartlarla en çok puanı kim toplarsa oyun onundur!

4) En Eğlenceli Blöf Oyunu: Entrika

Entrika

Blöf oyunlarına bayılırım diyorsanız bu oyun tam da size göre. Harika kurgusu ve stratejik oyun yöntemleriyle saatler boyunca sıkılmadan oynayabilirsiniz. Oyunun kurgusunda darbe yapmayı planlayan politik bir grup var. Siz ise seçtiğiniz karakteri gizlemeye çalışarak çeşitli bağlantılarınız olduğunu diğer oyunculara inandırmaya çalışıyorsunuz. Ama dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü eğer birisi size meydan okur ve iddia ettiğiniz karakter olmadığınız ortaya çıkarsa yandınız demektir. Blöf oyunları arasında ilk sıralarda yer alan bu oyun size ve sevdiklerinize keyifli zaman sunuyor.

Bakınız: OYUNU ÇIKAN 10 FİLM VE DİZİ

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3442356/arkadaslarinizla-oynayabileceginiz-4-kutu-oyunu