Kredi Çekmek İsteyenlere Müjde!

2019 yılının Ağustos ayının kredi çekmek isteyenler için önemli bir fırsat olacağını ifade etmek gerekir. Bu dönemde, birçok banka, kredi faiz oranlarında önemli indirimler yaparak tüketicilerin ihtiyaç ve konut kredisi almasının önünü açmıştır.

Bilhassa kamu bankalarının tamamı, kredi faiz oranlarında indirime gitmiştir. 1 Ağustos 2019 tarihinde Ziraat Bankası ve Vakıfbank; ihtiyaç ve konut kredileri faiz oranlarında indirime gittiğini açıklamıştır. 2 Ağustos 2019 tarihinde ise bu iki bankaya Halkbank eklenmiştir. Halkbank; konut kredisi faiz oranını 180 ay vadede %0,99'a çektiğini duyurmuştur.

Halkbank'tan Kredi Çekmek İsteyenlere Müjdeli Haber!

Halkbank; konut kredisi faiz oranlarını düşürdüğü gibi ihtiyaç kredisi faiz oranlarında da indirime gitmiştir. Buna göre; Halkbank, ihtiyaç kredilerinde 60 aya kadar vade imkanıyla aylık %1,49'dan başlayan faiz oranları sunmaktadır. Konut sahibi olmak isteyenlere sunulan aylık %,0,99'luk konut kredisi faiz oranlarına ek olarak ihtiyaç kredisi faiz oranlarının düşürülmesi sayesinde Halkbank'tan kredi almak isteyenlerin önü açılmıştır.

Bunun yanı sıra, Halkbank konut kredisi faiz oranlarının daha da düşmesi mümkündür. Çünkü, Halkbank ile birlikte çalışan konut sektörü firmaları; Halkbank'a katkı payı ödemektedirler.

Bu sayede, Halkbank konut kredisi faiz oranları; %0,79'a kadar düşmektedir. Halkbank, ticari kredilerde ise firmanın değerlendirme skoruna göre karar verecektir. Buna göre, değerlendirme notu yüksek olan firmaların yıllık %17'den başlayan faiz oranıyla kredi kullanması mümkün olacaktır.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3443072/kredi-cekmek-isteyenlere-mujde