Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Telegram nedir sorusunun cevabı genelde whatsapp tarzı bir uygulama denilerek cevaplanır. Teknolojinin ilerlemesiyle beraber akıllı telefon kullanmayan neredeyse yok denecek kadar azaldı. Hal böyle olunca sms ile mesajlaşmanın yerini internet üzerinden gerçekleştirilen mesajlaşmalar aldı. Özellikle whatsapp uygulaması günümüzde çok sayıda kişi tarafından kullanılmakta. Şimdi ise whatsapp’ın yerini telegram aldı. Daha fazla bilgi için yazımızı eksiksiz okumanızı tavsiye ederiz.

Peki Nedir Telegram?

Mesajlaşma uygulaması olan telegram, internet aracılığı ile kullanılmaktadır. Yani çevrim içi bir uygulamadır. Yüzlerce mesajlaşma uygulamasının içinden kendini öne çıkarmayı başaran son zamanların en popüler uygulamasıdır. Bilgisayar programcısı olan Pavel durov tarafından oluşturulmuştur.
Telegram her ne kadar whatsapp ile benzerlikler gösterse de birbirinden ayrılan özellikleri de vardır.

Telegramı iş için veya kişisel işler için kullanmanız mümkündür. Telegramın bazı avantajlı özellikleri şunlardır;

Telegram Güvenli Mi?

Telegram nedir, sorusunun en doğru cevaplarından biri de hiç kuşkusuz güvenli bir mesajlaşma sistemidir. Kullanıcılara büyük bir güven hissi veren güvenlik sistemine sahiptir. Kişilerin verilerinin korunması son derece titiz bir şekilde uygulanmaktadır. Güvenliği o kadar yüksektir ki, yaptığınız yazışmaları telegram sunucuları dahi göremez.

Telegramın Teknik Özellikleri

Telegram Nasıl İndirilir?

Telegramı eğer android telefon kullanıyor iseniz Google Play yolu ile, İOS kullanıyorsanız da AppStore’dan kolay ve ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Telegram indir işlemini bilgisayarınıza yapmak istiyorsanız, bunun için özel bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Arama motorunuza telegram indir yerine web telegram yazıp, açılan sayfada qr kodu okutup masaüstünüzde telegramı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir mesajlaşma uygulaması olan telegram ile herhangi bir telefon numarası ile hesap açarak sohbete başlayabilirsiniz. Kullanıcıların tüm hakları gizli ve başka bir kişi veya kurumla paylaşılma durumu söz konusu değildir. Telegram ücretli bir uygulama değildir. Görüşmeler ve gruplar için bir ücret talep edilmez.
Gizli sohbet için telegram daha fazla tercih edilen bir uygulamadır. Yeni bir güncelleme ile bir süre sonra gizlilik ile ilgili kurucusu pavel durov daha fazla tedbir alabilir.

OKU HABER Telegram'dan Takip Edin.

- OKU HABER, Bilim ve Teknik bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4175148/telegram-nedir-nasil-kullanilir