Ali Babacan’ın Partisi ‘Deva’ Teşkilatlanmaya Önce Gönüllüler İle Başlıyor!

Kuruluş dilekçesi 10 Martta İçişleri Bakanlığına sunulan Ali Babacan'ın Demokrasi ve Atılım Partisi Deva, il ve ilçelerde teşkilatlanmak için harekete geçti. 18 bölge komisyonu oluşturularak teşkilatlarda görev yapacak isimlerin belirlenmesi planlandı. Deva Partisi için komisyonlar ve il ile ilçe görevlerinde çalışmak isteyenlerin başvuruları internetten yapılacak olan gönüllülerle başlayacak. Koronavirüs salgını sebebiyle gönüllülerle yapılacak olan iletişim ve görüşmeler video konferans sistemiyle uzaktan sağlanacak.

Teşkilat Çalışmalarına 50 Bin Gönüllü Başvurdu!

Deva Partisi tarafından verilen bilgilere göre internet üzerinden üye ve gönüllü olmak üzere başvurular alınıyor. Partide görev almak için 50 bin gönüllünün başvurduğunu belirten yetkililer, Koronavirüs salgını nedeniyle yapılacak teşkilatlanma çalışmalarının video konferans ile sağlanacağını ifade ediyorlar.

İlerleyen günlerde sosyal izolasyonun kalkmasının ardından ise yüz yüze görüşmelerin yapılmasının planlandığı ve teşkilatlarda görevlendirmeye gidileceği bildiriliyor. Teşkilatlanmada ilk aşama olarak gönüllü taramasının Ramazan ayı sonuna kadar tamamlanmasının planlandığı ifade ediliyor.

Bölgenin Profillerine Uygun İsimlere Teklif Götürülecek!

Ali Babacan’ın partisi Deva yönetimi birlikte çalışmayı düşündükleri isimlere de teklif götürmeyi amaçlıyor ve planlıyor. Fakat milletvekili transferlerine ise yönelmiyor. Aynı zamanda da yerel düzeyde de aynı yöntemde kalmayı planlıyor. Deva Partisi üst düzeylerinden bir kaynağın verdiği bilgiler ise:

"Gönüllü başvuruları, teşkilatlarda görev alacaklar için kullanılacak kaynaklardan bir tanesi. Bunun dışında bizimle iletişim geçip müracaat edenler, referans üzerinden CV gönderenler var. Bazı yerlerde, bölgenin profiline uygun isimlere kendimiz teklif götüreceğiz. Şu anda çalışmalar olumlu noktada ve ilk aşamada Ramazan ayı sonuna kadar 50 bin dolayındaki gönüllü müracatıyla ilgili taramayı bitireceğiz. Teşkilatlarda görev alacaklarla ilgili özel dosyalar oluşturuluyor, bölgenin durumuna göre siyasi analizler yapılıyor. Dikkat edilmesi gereken dinamikler konusunda, kanaat önderleri, sivil toplum örgütleri ile görüşülüyor. Yapılan bu çalışmalar sonrasında, teşkilat kadrolarının profili de büyük ölçüde netleşmiş olacak."

Bu sözlerle açıklanıyor.

Partinin Genel Merkeze Taşınması ve İlk Olağan Kongre Ne Zaman?

Deva Partisi yöneticisi ise genel merkez binası tadilatının sona yaklaştığını ifade ederek 1 hafta ile 10 gün içerisinde genel merkeze taşınılacağını ifade ediyor ve şu sözlerle açıklama yapıyor:

"Ebette şu anda zaten toplantılar yapılamıyor ama binada odalar kullanılmaya başlanabilir. Partinin resmi açılışı ise sosyal izolasyon sürecinin sona ermesinden sonra yapılır".

Yapılacak olan ilk olağan kongrenin ve teşkilatları kurmanın ise salgında normalleşme sürecinin ardından yapılması planlanıyor.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4312846/ali-babacanin-partisi-deva-teskilatlanmaya-once-gonulluler-ile-basliyor