Çelik Konstrüksiyon Ev Nedir? Çelik Konstrüksiyon Ev Özellikleri Nelerdir?

Çelik konstrüksiyon ev; özellikle yaşanan depremlerin ardından son dönemlerde tekrar popülerliğini kazanmıştır. Uzun süreli kullanım için uygun olmasının yanında; dayanıklı ve deprem için korunaklı yapıda olması bu ev tipinin sıklıkla tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Deprem bölgelerinde Çelik konstrüksiyon ve prefabrik yapılar tercih edilmektedir. Tek katlı prefabrik evler ve çelik villa yapılar, hafif çelik olmasından kaynaklı hızlı şekilde kurulmaktadır. Duvar gibi uğraştırıcı yanları yoktur. Standart boylarda yapılar deprem bölgelerine hızlıca yerleştirilirler.

İnşa ve yapı sektörü her geçen dönem ayrı bir yenilik ile karşımıza çıkmaktadır. Yapılarda ortaya çıkarılan yeni tasarımlar ve modern görünümler ile insanlar için çok daha şık yaşam alanları oluşturulması hedeflenir.

Çelik evler; sadece depreme karşı tercih edilen evler değildir. Kendisine ait arazisi olan kişilerin yine kendilerine ait bir yapı inşa etmek istediklerinde çelik evler en çok tercih edilen yapılar arasında yer almaktadır.

Peki, Çelik Ev özellikleri, fiyatları, modelleri, yapım aşamaları, yorumlara binaen yapılan yenilikler, maliyeti ve kullanım ömrüne dair bilinmesi gerekenler nelerdir? Tüm detaylar yazımızda yer almaktadır.

İşte Çelik Evler hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar:

Çelik Konstrüksiyon Ev Özellikleri

Çelik Konstrüksiyon Ev özellikleri denildiğinde, aslında çelikten kaynaklı dayanıklılık karşımıza ilk olarak çıkar. Çelik Konstrüksiyon, her türlü iklim şartına ve coğrafik yapıya uygundur. Yapı sektöründe özellikle betonarme yapıların ciddi oranda rakibi olarak bilinen çelik evler; kullanımda büyük avantajlara sahiptirler. Çelik ev için bu avantajları sağlayan özellikler nelerdir?

Şantiye olan alan bina inşa alanına oranla daha temiz ve çevreye karşıya daha az rahatsızlık vermektedir.

Çelik Konstrüksiyon Ev fiyatları

Çelik konstrüksiyon ev fiyatları, diğer yapılarda olduğu gibi kullanılan malzemeye göre değişkenlik göstermektedir. Ses ve ısı yalıtımı için kullanılan malzemenin kalitesi, mantolama için tercih edilen model, iç tasarım gibi hususlar bu evlerin fiyatlarına direkt olarak etki etmektedir.

Bu ev tipi genellikle dublex ve triplex yapılar olarak kullanılmaktadırlar. Sundukları kurulum kolaylığı bu alanda rekabette öne geçmelerine sebep olmaktadır. Peki çelik evlerin fiyatları hangi aralıkta seyreder?

Ortalama 80 M2 bir çelik konstrüksiyon yapı için son dönemlerde belirtilen rakamlar 120 Bin TL’den başlamaktadır. 90-100-120 M2 şeklinde değişen alanlar için de fiyatlar aynı orantıda artmaktadır.

• Triplex Çelik Konstrüksiyon Ev

Triplex çelik konstrüksiyon tercihi daha çok yazlık ev kullanımları için idealdir. Doğa ile iç içe bir yaşantı için ortaya konulan modern tasarım yapılar ortaya çıkarmaktadır. Ekolojik dengeye zarar vermeden kurulmasının yanında taşınabilir özelliği de gelecek için ışık vadeden bir yapı türüdür.

• Çelik Ev Fiyatları 2020

Çelik ev fiyatları 2020 yılı içerisinde en çok merak edilen konular arasında yer almıştır. Emlak sektöründe yaşanan sıkıntı dönemde içerisinde 2020 yılında ard arda gelen depremler sonrasında çelik yapıların popülerliği artmıştır. Dayanıklılığı, taşınabilirliği ve uzun ömürlü oluşu 2020 yılı ve sonrasında yine en gözde yapılar arasında yer almasına sebep olacaktır.

Çelik Konstrüksiyon Ev Yapımı Aşamaları

Çelik konstrüksiyon yapım aşamaları baştan sona ciddi bir plan program gerektirmektedir. Bu kapsamda yapılması gerekli yapım aşama sıralaması şu şekildedir:

Çelik ev konusunda hizmet alacağınız firma ile yapacağınız anlaşma bu aşama oldukça önemlidir. Yani size çelik konstrüksiyonu hizmet olarak sunması tek başına yeterli olmaz.Saydığımız yapım aşamalarının her birisini üstlenecek bir yapı firması ile anlaşmanız tek seferde en uygun fiyatla işin içerisinden çıkmanızı sağlayacaktır.

Çelik Konstrüksiyon Ev Modelleri

Çelik konstrüksiyon modelleri, modern yapıları ile dikkat çekmektedirler. Evin yapısı tamamen sizin seçimize ait. İster tek katlı modern bir mimari, ister dubleks, isterseniz de triplex yapı şeklinde çelik evleri satın almanız mümkün. Burada tercih tamamen kullanıcıya ve özellikle bütçesine bağlıdır.

Çelik Konstrüksiyon Ev Yorumları

Çelik konstrüksiyon yorumları genel manada hepimizde güven duygusu uyandırmaktadır. Aslında bu durumun en önemli sebebi montajı ve kurulumu oldukça kolay olan bu yapıların depreme karşı da oldukça dayanıklı olmasıdır. Çelik evler aynı zamanda taşınabilir özelliğe sahip oldukları için ev sahipleri için ilerleyen dönemde ev satışı ya da yeni bir yere alışma süreçlerinden kurtulduklarını belirtmektedirler.

Çelik Konstrüksiyon Ev Maliyeti

Çelik Konstrüksiyon Maliyeti, tercih edilen yapı modeline ve ekstra taleplere göre değişmektedir. Öncelikli etki eden faktörler şu şekilde sıralanabilmektedir:

Çelik Konstrüksiyon Ev Ömrü

Çelik Konstrüksiyon Ömrü,tasarımı ve kullanılan malzemesi yönü ile çok uzun yıllar boyunca asla zarar görmeden kullanılabilmektedir.

Çelik evler, bakım ve onarım konusunda oldukça büyük kolaylık sunan ve çok basit işlemlerle yenilenebilme özelliğine sahiptirler. Kolay bakımı ve esnek yapısı sebebi ile deprem gibi olası durumlar karşısında zarar görmezler. Bu yönleri ile betonarme yapılara göre 10 kat daha fazla ömre sahip oldukları açıktır. Uzun ömürlü kullanım kolaylığı çelik evlerin çok sıklıkla tercih edilmesine de sebep olmaktadır.

- OKU HABER, İnşaat Sektörü bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4313772/celik-konstruksiyon-ev-nedir-celik-konstruksiyon-ev-ozellikleri-nelerdir