Sosyal Medya Gücünü Gösterdi: Kamer Can ve Annesi Meryem Devlet Korumasında!

Bir kaç gün önce annesi Meryem ve kız kardeşi Kamer Can'ı öldüresiye döven Şükrü Can, ifadesi alındıktan sonra serbest kalmıştı. Bu olay sosyal medyada oldukça tepki gördü. Şükrü Can ne kadar ceza alacak? İşte, detaylar!

Ölmeden Sesimi Duyun!

Abisi tarafından şiddete uğrayan Kamer Can, sosyal medya hesaplarına annesinin ve kendisinin fotoğraflarını ekleyerek "abimden şiddet gördük, her yerimiz kanlar içinde, ölmeden sesimizi duyun" demişti. Sosyal medya da çok yankı uyandıran bu olaya sosyal medya dünyası sessiz kalmayarak #kamercancanımızdır hastag'i ile destek kampanyası başlatmıştı.

Olaydan sonra gözlatına alınarak daha sonra uzaklaştırma kararı ile serbest bırakılan abi Şükrü Can için sosyal medya yeniden ayağa kalktı. Bunun üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

 "6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun' çerçevesinde Ankara Batı Adliyesi tarafından soruşturma başlatılmıştır"

Devlet Korumasına Alındılar

Şükrü Can'ın serbest bırakılmasından sonra canları için endişelenen anne kız "bizi kurşuna dizeceğini söyledi" ifadelerini kullanarak devletten yardım istedi. Sosyal medya burada bir kez daha gücünü gösterdi ve anne Meryem ile kızkardeş Kamer Can devlet tarafından koruma altına alındı. Nerede oldukları ise güvenlik açısından kamuoyu ile paylaşılmadı. 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4321612/sosyal-medya-gucunu-gosterdi-kamer-can-ve-annesi-meryem-devlet-korumasinda