Ramazan Bayramı'nın Birinci Günü Sokağa Çıkma Yasağı Olabilir!

Hürriyet’in bir haberine göre pazartesi günü düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

“Türkiye için tünelin ucundaki ışık göründü”

sözleriyle birlikte normalleşme eylem planları gündeme alınarak konuşuldu. Video konferansla bir araya gelen kabinede Türkiye genelinde iller bazında ve kritik sektörlerde normalleşme yönünde tüm planlar tamamlanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı planın tüm uygulama aşamalarının ise takvim bağlanacağı bildirildi. Ayrıca Koronavirüs döneminde önceliğin ticarete, ekonomiye, gıdaya ve turizme verileceği açıklandı.

Bayramın İkinci ve Üçüncü Günü Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

Ramazan Bayramı sonrasında uygulanmaya başlayacak olan planın öncelikle ilk dönemindeki uyum oranları ve vaka seyirlerine bakılacak. İlk dönemdeki normalleşme adımları doğrultusunda ise ikinci aşamanın genişletileceği bildirildi. Hedeflere ulaşılamaması halinde takvim ve hedeflerinde güncelleneceği ayrıca ifade edildi.

Peki, bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Bayram süresince seyahatlerde kısıtlamanın sürmesi ile birlikte bayram namazının da camilerde kılınmaması ve ayrıca Ramazan Bayramı’nın birinci gününde 31 ilde sokağa çıkma yasağının devam etmesiyle ilgili konuların düşünülen formülde ağırlık kazandığı ifade ediliyor. Bayramın son iki günüyle ilgili ise yasağın devam edip etmeyeceği de ayrıca tartışılıyor.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4325495/ramazan-bayraminin-birinci-gunu-sokaga-cikma-yasagi-olabilir