Yarın Seçim Olsa Hangi Partiler Barajı Geçiyor?

Geçtiğimiz günlerde MAK Danışmanlık hizmetleri tarafından yapılan Türkiye seçim anketi sonuçlarında oldukça ilgi çekici çıktılar elde edildi. Yapılan güncel ankete göre hangi parti barajı geçiyor? Hangi partiler barajı geçemedi? 

Danışman şirketin çok sayıdaki araştırmacısı, Türkiye genelinde 5 bin 200 kişiye aynı soruyu sordu: 

 "Yarın seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?"

Anket Sonuçları Şaşırttı

Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz sorusu ile çıkılan araştırmada beklenmedik sonuçlara da ulaşıldı. Erken seçim gündeminin alevlendiği son günlerde MAK Danışmanlık hizmetlerinin yaptığı seçim anketi sonuçları akıllarda soru işaretleri getirdi. Türkiye'nin tüm bölgelerinde yapılan anket sonucunda yüzde 10 barajını sadece 4 parti geçebiliyor. HDP ise barajın altında kalıyor. 

MAK Danışmanlık Anket Sonuçları Başarılı Bir Geçmişe Sahip

Daha önceki yıllarda yapılan anket çalışmalarında isabetli araştırmalar yapan MAK Danışmanlık, geçtiğimiz günlerde tamamladığı araştırmalarda 81 ilden 5 200 kişi ile görüştü. 

"Yarın seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?"

Seçim Anketi Sonuçları 2020

Danışmanlık şirketinin yürüttüğü bu ilgi çekici çalışma sonunda bazı değişmeyen veriler ortaya çıksa da değişen verilere de rastlamak mümkün:

Hükumet Başarılı Bulunuyor

Seçim anket soruları arasında vatandaşlara " Koronavirüs konusunda hükümeti başarılı buluyor musunuz?"  sorusu da yönlendirilirken, 5 bin 200 kişinin yüzde 43 lük kısmı süreci çok başarılı bulurken, 35'lik kısmı başarısız olduğunu düşünüyor. 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4345879/yarin-secim-olsa-hangi-partiler-baraji-geciyor