Yunanistan Sahillerini Turistlere Açıyor: Karantina ve Test Yok!

Covid 19 salgını turizm sektörünü de vurmuştu. Bu sene oteller açılacak mı, açılmayacak mı derken Yunanistan Açıkladı: 1 Temmuz itibari ile turizm sezonunu açıyoruz! İşte, detaylar!

Karantina Yok Test Yok!

Korona virüs salgını tatil severleri de hayal kırıklığına uğrattı. Her ne kadar turizmin yeniden başlayacağı duyurulsa da akıllarda soru işareti vardı. Yunanistan duyurdu; “Uluslar arası uçuşlar başladığında ( 1 Temmuz ) ülkemizi ziyaret etmek isteyen turistlere kapılarımızı açıyoruz.  Gelecek olan turistlerimize karantina uygulanmayacak ve test yapılmayacaktır.”

Her ne kadar karantina ve test uygulanmayacak olsa da Yunanistan Sağlık Bakanı yaptığı açıklama da gerekli gördüğümüz turizm noktalarında test yapabiliriz. Amacımız turistlerimizi rahatsız etmemek dedi.

Kuzey Avrupa ve Balkanlardan İlk Turistler Bekleniyor

Atina Uluslararası Havaalanı öncelik olmakla beraber 15 Haziran da tüm dış hat uçuşları açacak olan Yunanistan da 1 Temmuz tarihinden itibaren tüm havaalanları dış hatlardan gelen uçuşlar kabul edilecek. Ülkeye tatile gelmek isteyen turistler ise öncelik olarak corona virüs salgınının iyi yönde ilerlediği Kuzey Avrupa ve Balkanlardan kabul edilecek.

Oteller de Karantina Alanı ve Doktor Bulundurmak Zorunlu Olacak

Corona virüs salgınının turistlere zarar gelmemesi ve içlerinin rahat etmesi açısından otellerde karantina alanı ve doktor bulundurma zorunluluğu var. Olası virüs teşhisi artışı içinde kriz planları yapılmış durumda.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4580665/yunanistan-sahillerini-turistlere-aciyor-karantina-ve-test-yok