Nakşibendi Tarikatı Mensubu Cenazesine Korona Tedbirleri Uygulanmadı İddiası!

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Nakşibendi Eredenköy Cemaati tarikatı mensubu Hikmet Tuzkaya için cenaze namazı düzenlendi. Yeni koronavirüs önlemleri kapsamında Cumhurbaşkanı’nın açıkladığı ‘cenaze namazları en fazla 30 kişi ile kılınacak’ kuralına da uyulmadığı iddia edildi. 30’ün üstünde kişinin katılım sağladığı cenaze namazında, barikatların arkasında da cemaatin olduğu iddia edildi.

Cübbeli Ahmet Hoca da Cenaze Namazına Katıldı

Nakşibendi Erenköy Cemaati tarikatına mensup olan Hikmet Tuzkaya’nın cenazesi, öğle saatinde Pendik Sahil Camii’den kaldırıldı. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Tuzkaya’nın cenazesinde ‘Cenaze namazlarına en fazla 30 kişi katılacak’ kuralına uyulmadığı iddia edildi. Cenaze namazında 30 kişinin üzerinde katılım gözlenirken, polisleirn izin vermemesi sebebiyle içeri giremeyenlerin barikat arkasında saf tuttuğu iddia edildi. Pek çok tarikat mensubunun katılım sağladığı cenaze törenine Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de katılım sağladı.

Cenazzeye Sedat Peker Çelenk Gönderdi

Koronavirüs önlemlerine rağmen yüksek katılımın gerçekleştiği iddia edilen cenaze namazında gönderilen bir çelenk dikkat çekti. Organize suç örgütü liderliği sebebiyle hapis yatan Sedat Peker, cenazeye kendi adının bulunduğu bir çelenk gönderdi.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5860837/naksibendi-tarikati-mensubu-cenazesine-korona-tedbirleri-uygulanmadi-iddiasi