Tuncay Özkan: Kral Çıplak! Vicdanlar Kör, Sağır! Sarayda 300 Danışman 18 Bin Lirayla Çalışmaya Devam Ediyor, Asgari Ücretliye 3 Bin 100 Lira Çok Görülüyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda gerçekleşen 2021 yılı bütçe görüşmelerinde söz alan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ‘Kral çıplak’ dedi. Saraydaki 300 danışmanın 18 Bin Lira maaş aldığını söyleyen Özkan, asgari ücretliye 3 bin 100 lirayı çok gören zihniyetin bu milleti yönetemeyeceğini dile getirdi. Özkan eleştirilerini şu cümleler ile ifade etti:

“Sarayda 300 danışman, 18 bin lirayla çalışmaya devam ediyor. Asgari ücretliye 3 bin 100 lirayı çok gören bakış, bu 300 adama bu parayı nasıl veriyor? Bizi değerli kılan üzerimizdeki elbise değil, vicdanımızla örtünüyoruz. Ben söylüyorum: Kral çıplak. Saraydakiler çıplak. Vicdanlar kör, sağır. Bu vicdanla, bu millet yönetilmez”

CHP’li Vekil Tuncay Özkan: Çürüyen Her Şey Gibi Bu Bütçe de Düşecek!

3 Kasım 2020 tarihinde covid-19 pozitif olan Tuncay Özkan koronavirüsü yendi ve TBMM Genel Kurulu’ndaki 2021 yılı bütçe görüşmelerine katıldı. Bütçe görüşmelerinden mecliste söz alan Özkan iktidarı eleştirdi. Asgari ücretlilere verilecek olan maaşı eleştiren Özkan, Berat Albayrak için de söylemde bulundu. Tuncay Özkan eleştirilerini şu cümlelerle mecliste dile getirdi:

‘'Çürüyen her şey düşer, çürüyen her şey gibi bu bütçe de düşecek’ demiştim. Çürüdüğü için düştü. Siz aslında düşüksünüz. Düştüğünüzün farkına ilk seçimde varacaksınız. Sayın Berat Albayrak, sarayın en kıymetli meyvesiydi, çürüdü ve düştü. Şimdi nerede? Şu anda Berat Albayrak’ın bütçede eleştiri olarak getirdiğimiz, onlarca şeye yanıt vermesi lazım. Nerede? Yok. ‘100 milyon doları kime sattın kardeşim’ sorusuna yanıt vermek zorunda. ‘Bu hazine eksi 47 milyara nasıl geldi’ sorusuna yanıt vermek zorunda ama yok. Kimse de onun yerine yanıt vermiyor. Bu saray rejiminin, tek adam rejiminin düştüğünün ilk seçimlerde anlaşılacağını gösteriyor.”

Özkan: Saraydakiler Çıplak!

Yaptığı konuşmada saray danışmanlarının 18 bin lira maaş aldığına vurgu yapan Tuncay Özkan, asgari ücretlilere 3 bin 100 lirayı çok gören bakışın milleti yönetemeyeceğini iddia etti. 300 saray danışmanına 18’er bin lira maaş verenlerin, asgari ücretlilere 3 bin 100 lirayı çok görenlerin, danışman maaşlarını nasıl verdiğini sorgulayan Özkan, vicdanların kör ve sağır olduğunu söyledi. Özkan konuyla ilgili olarak şu sözleri söyledi:

”Ben söylüyorum. Kral çıplak. Saraydakiler çıplak. Vicdanlar kör, sağır. Bu vicdanla, bu millet yönetilmez. Biz bu sene bu çürük bütçeyle 4 milyar lirayı saraya ayırdık. Sarayın giyecek harcaması 13.4 liraya patlamış. Bununla tableti olmayan, uzaktan eğitime yetişemeyen yoksul bebelerin ihtiyaçlarını karşılardık.”

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5864496/tuncay-ozkan-kral-ciplak-vicdanlar-kor-sagir-sarayda-300-danisman-18-bin-lirayla-calismaya-devam-ediyor-asgari-ucretliye-3-bin-100-lira-cok-goruluyor