Rabia Kaçmaz Davasında Karar Çıktı | Adalet Yerini Buldu

Son günlerin en çok konuşulan ve üzüntüye neden olan davalarından biri bugün sonlandı. Defalarca kez kadına şiddet ve taciz olayları yaşayan Rabia Kaçmaz adalet arayışında sona geldi. Bugün görülen davada söz konusu suçlu Emre Çiçek 53 yıl hapis cezası alırken, suç ortağı Yunus Kıldır 8 yıl hapse çarptırıldı.

Rabia Kaçmaz İçin ADALET Çağrısı Yapıldı

Türkiye'nin en önemli kadına şiddet davalarından biri olan Rabia Kaçmaz davası bugün sonuçlandı. Kendisini defalarca kez öldürmeye teşebbüs ettiği gerekçesi ile Emre Çiçek'e dava açan Rabia Kaçmaz sosyal medya üzerinden destek yağmuruna tutuldu. 

Rabia Kaçmaz Davasında Adalet Yerini Buldu

Rabia Kaçmaz, kendisini öldürmeye çalışan Emre Çiçek için açtığı davasında beklediği sonucu aldı. Mahkeme çıkışı avukatları ile birlikte fotoğraf paylaşan genç kadın sonunda zafer kazandı. Bugün görülen davada Emre Çiçek 53 yıl hapis cezası alırken, suç ortağı Yunus Kıldır 8 yıl hapse çarptırıldı.

Rabia İçin Sosyal Medya Ayaklandı

Kadına şiddet mağduru genç kadın Rabia Kaçmaz için sosyal medya ayağa kalktı. Türkiye'nin dört bir yanından destek paylaşımları yapıldı. #RabiaKacmazİcinAdalet etiketi ile Twitter ve Facebook üzerinde hareketlilik gerçekleştirildi. Sonunda adalet yerini bularak Türkiye derin bir nefes aldı. 

Asayiş RSS Yayını

- OKU HABER, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5875217/rabia-kacmaz-davasinda-karar-cikti-adalet-yerini-buldu