İzmir Yağışları 26 Yıl Önce 63 Kişinin Hayatını Kaybetmesine Neden Olan Bornova Çayı Felaketini Hatırlattı | Tunç Soyer Yardım Çağrısına Cevap Verdi

İzmir'de yaşanan sel felaketinde 1 vatandaş hayatını kaybederken bir kişinin de sel sularında kaybolduğu belirlenmiştir. Yaşanan sel felaketi karşısında vatandaşlar ise 26 yıl önce yaşanan Bornova Çayı taşkınını hatırlatarak, yetkililerden yardım beklediklerini ifade ettiler. 

İzmirliler Bornova Çayı Felaketi Gibi Olmamasını İstiyor

26 yıl önce Bornova çayı taşkınına 63 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatan vatandaşlar, yaşadıkları sel felaketinin o günlere benzer kayıplar yaşatmamasını diliyor. 

İzmir Bayraklı'da yaşanan şiddetli yağmur ile karşı karşıya kalan Adalet Mahallesi sakinleri, Bornova Çayı'na çok yakın bir bölgede yaşıyorlar. sel sularının seviyesi her yükseldiğinde yürekleri ağızlarına gelen vatandaş, çok sayıda ev ve iş yerinin su altında kaldığını söyleyerek, Bornova Çayı için önlem talebinde bulundu. 

Tunç Soyer Yardım Çağrısına Cevap Verdi

Konu ile ilgili açıklamada bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı, sel nedeniyle ev ve iş yerlerini kaybeden kişilerin zararlarının ödeneceğini açıklaldı. 

“Belediyemizin 444 40 35 numaralı telefonuna başvuracak mağdur hemşehrilerimiz nakit veya eşya desteğinden faydalanabilecek. Ekiplerimiz gece boyunca görev başında ve nöbette olacak”

Sel felaketi ile karşı karşıya kalan vatandaşların nakit ve eşya desteğinden faydalanabilmesi için hasar tespit çalışmasının yapılacağı açıklanırken, belediye görevlilerinin 444 40 35 numaralı telefon ile aranması çağrısında bulundu. 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6342457/izmir-yagislari-26-yil-once-63-kisinin-hayatini-kaybetmesine-neden-olan-bornova-cayi-felaketini-hatirlatti-tunc-soyer-yardim-cagrisina-cevap-verdi