Ölümünün 7. Yılında Berkin Elvan Mezarı Başında Anıldı

Gezi Parkı eylemleri sırasında polis tarafından atılan gaz fişeğinin başına isabet etmesi sebebiyle hayatını kaybeden Berkin Elvan, vefatının 7. yılında mezarı başında anıldı. Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan, anma sırasında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğa'ın geçtiğimiz günlerde Gezi Parkı eylemlerini gündeme getirmesi üzerine şu sözleri söyledi:

"Olmayan bir adaletin peşinden koşuyoruz. Geçenlerde yine Gezi’ye değindi. İçerisinde bitmeyen bir yara. Diyor ki 'Yine bir Gezi yapmayı düşünürlerse hesabını sorduk soracağız da.' Hesabın bu mu Recep Tayyip Erdoğan? 14 yaşında bir çocuk… Vicdanın varsa seni vicdanınla baş başa bırakıyorum"

Berkin Elvan Anma Törenine Milletvekilleri ve Sivil Toplum Örgütleri Katıldı

Berkin Elvan için düzenlenen anma törenine başta ailesi olmak üzere sivil toplum örgütleri ve milletvekilleri katılım sağladı. Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan yaptığı konuşmada 7 yıldır adalet mücadelesi sürdürdüklerini belirtti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şu sözlerle seslendi:

"7 yıldır sürdürdüğümüz adalet mücadelesinde, adaleti göremeyeceğimizi anladık. Olmayan bir adaletin peşinden koşuyoruz. Geçenlerde yine Gezi’ye değindi. İçerisinde bitmeyen bir yara. Diyor ki 'Yine bir Gezi yapmayı düşünürlerse hesabını sorduk soracağız da.' Hesabın bu mu Recep Tayyip Erdoğan? 14 yaşında bir çocuk… Vicdanın varsa seni vicdanınla baş başa bırakıyorum. 7 yıldır bu acıyı çektirdin bana. Yine üstümüze saldırmaya çalışıyorsun. Yeter artık. Senin bu ülkeye 17 yıldır verdiğin zarar her yerde… Roboski’yi mi unutalım, Suruç’u mu unutalım, Ankara’ya mı unutalım, Miray bebeği mi unutalım, sokak ortasında öldürülen kadınları mı unutalım?"

Ne Olmuştu?

Gezi Parkı eylemleri sırasında polis tarafından atılan biber gazı fişeği, henüz 14 yaşındaki Berkin Elvan'ın başına isabet etmişti. Berkin Elvan 269 gün yoğum bakım ünitesinde yaşam mücadelesi vermiş ancak 11 Mart 2014'te hayatını kaybetmişti.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6618356/olumunun-7-yilinda-berkin-elvan-mezari-basinda-anildi