Mansur Yavaş'tan Yeşilin Başkenti Ankara Projesi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’i daha yeşil yapmak için harekete geçti. “Yeşilin Başkenti” projesi ile yeni bir kampanya başlatan Yavaş, yaptığı videolu paylaşımda, “Gelin Ankara'yı birlikte #YeşilinBaşkenti'ne dönüştürelim, Milli Mücadele'nin kalbinde yeniden yeşerelim” diyerek vatandaşları ağaç dikme kampanyasına davet etti.

5 Farklı Lokasyon İçin Bağış Yapılabilecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Yeşilin Başkenti” projesini hayata geçirmek için başlattıkları kampanyayı Ankara'lıları yeşilin başkenti projesine davet ederek ve milli mücadele ruhunu anımsatarak şu sözleri kullandı:

“Bazı projeler ömürlüktür. Yerli üreticilerimizin fidanları Atatürk'ün Başkent'inde hatırasına nefes, evlatlarımıza ve torunlarımıza miras olacak. Gelin Ankara'yı birlikte #YeşilinBaşkenti'ne dönüştürelim, Milli Mücadele'nin kalbinde yeniden yeşerelim”

www.yesilinbaskenti.com ”  web sitesi aracılığıyla vatandaşlar, internet üzerinden fidan bağışı yaparak, fidanların bakımı için de katkıda bulunabilecek. ANFA koordinatörlüğünde düzenlenen kampanya kapsamında sitede yer alan “Yaşam Paketi Satın Al” butonuna tıklayan vatandaşlar;

-Sabiha Gökçen Anısına ise Çankaya Dikmen 4.Etap lokasyonuna dikilmek üzere 150-200 cm boylarında karaçam, ladin, meşe, sedir ve selvi ağacı bağışında bulunabilecek.

Başkası Adına Hediye Ağaç Bağışı da Yapılabilecek

Kampanyanın web sayfasında hediye gönderme opsiyonu ile başkası adına hediye fidan alabilmek de mümkün olacak.

Yerli üreticilere destek sağlayan projede her satın alma işlemi sonrası sistem tarafından fidan bağışında bulunan vatandaşlar adına teşekkür sertifikası da oluşturulacak.

 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6641639/mansur-yavastan-yesilin-baskenti-ankara-projesi