Erdoğan: İşçi Kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Tebrik Ediyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlayan mesaj yayınladı. Mesaj, Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde açıklandı.

"İŞÇİLERİMİZİN HAKLARINI GÖZETME GAYRETİNDE OLDUK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajında, insanların güvenli bir geleceği tesis etmesi için iktisadi politikaların önemine vurgu yaptı. Bu konuda en iyi ücreti almaları için çok önemli adımlar attıklarını belirten Erdoğan şunları söyledi:

Alın teri dökerek çalışırken ülkemizi de büyüten işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum. İnsanımızın geleceğe güvenle ve umutla bakabilmesinin bir veçhesinin de emek konusunda adaletin tesis edilmesi olduğunun bilinciyle, bugüne kadar uyguladığımız iktisadi kalkınma politikalarımızın her safhasında insan odaklı hareket ederek, işçilerimizin haklarını ve menfaatlerini gözetme gayretinde olduk. Bütün çalışanlarımızın şartlarını iyileştirme, hak ettikleri en iyi ücreti almalarını sağlama ve adil bir çalışma ortamı oluşturma noktasında çok önemli adımlar attık, atmaya da devam ediyoruz.

"İŞÇİ KARDEŞLERİMİZİN SALGINDAN EN AZ ETKİLENMESİ İÇİN BÜYÜK ÇABA HARCADIK"

Salgının işçiler üzerindeki etkilerine de değinen Erdoğan, konuyla alakalı çabalarına değindi. İşçilerin istihdamının sürmesi için birçok destek ve tedbirin hayata geçirildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında şunları dedi:

Tüm dünyayı etkileyen ve çalışma hayatında yeni düzenlemeleri zorunlu kılan koronavirüs salgınından işçi kardeşlerimizin en az şekilde etkilenmesi için de büyük çaba harcadık. Salgının ekonomik ve sosyal yaşama etkilerinin azaltılması için uygulamaya aldığımız düzenlemeler kapsamında işçilerimizin istihdamlarının devamını sağlayacak, haklarını koruyacak birçok tedbir ve desteği hayata geçirdik. Büyüyen ve güçlenen Türkiye’mizde her bir vatandaşımızın refah seviyesinin yükselmesi, istihdamın artması için çalışmaya devam edeceğiz. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün, ücretten sosyal haklara kadar bütün alanlarda işçilerimiz için iyileştirmelere vesile olmasını temenni ediyorum.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/7036014/erdogan-isci-kardeslerimin-1-mayis-emek-ve-dayanisma-gununu-tebrik-ediyorum