Muharrem İnce: Türkiye'nin Bir Temiz Eller Operasyonuna İhtiyacı Var

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bugün Van'daydı. Mafyanın ülkede cirit attığını söyleyen İnce, Türkiye'nin bir ‘temiz eller’ operasyonuna ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Muharrem İnce, Partisinin Van İl Başkanlığı'nı Açtı

Partisi, Memleket Partisi'nin Van İl Başkanlığı ile Tuşba ilçe başkanlığının açılışını yapmak üzere Van'a gelen Muharrem İnce, esnaf ziyaretinde de bulundu. İl başkanlığı önünde bulunan vatandalara seslenen İnce, ülkedeki yoksullluğa şu sözlerle dikkat çekti. 

“Türkiye derin bir yoksulluk yaşıyor. Marketlerde peynirlere çocuk mamalarına, çalınmasın diye sensör koyuyorlar. Türkiye’nin tarımını hayvancılığını bitirdiler. 19 senede memleketi talan ettiler. Yem fiyatları uçuyor hayvancılık yapan insanlar perişan oldu. Gübre fiyatları yüzde 200 artmış çiftçi gübre kullanamıyor. Öyle bir ortamda önümüzdeki sonbahardan itibaren büyük pahalılık gelecek Türkiye çok sıkıntılı günler geçiriyor”
“Mafya cirit atıyor, meydan okuyor. Siyasetçilere 10 bin dolar para vermiş, maaşa bağlamış. Sonra 10 milyon euroluk gazeteciler çıktı ortaya ne olduğu belirsiz bir yapı. 77 doğumlu adam milyon dolarlarla oynuyor. Ayakkabı boyacılığından milyar dolarlara çıkmış adama, ‘kaç’ diyorlar yurt dışına. Yurt dışına kaçıyor. Sonra iade istiyorlar. Siz ‘kaç’ demişsiniz adama. Yapılacak bir tane iş var. Onun cep telefonunu alacaksın. Kimler kayıtlı o cep telefonunda, kimlerle görüşmüş, bakansa bakan, milletvekiliyse milletvekili, hakimse hakim, savcıysa savcı, polisse polis hepsinin ifadesini alacaksın.
Türkiye'nin bir temiz eller operasyonuna ihtiyacı var. Tepeden tırnağa. Biz o temiz eller operasyonunu yapacağız, altında kim kalırsa kalsın. Bakın 8-10 yerden maaş alan bürokratlar var. Burada polisler bizim güvenliğimizi sağlıyor. Son 20 günde 15 polis intihar etti, gariban çocuklar. Ama Emniyet Genel Müdürü var, maaşı yetmiyormuş gibi, PTT'nin yönetim kurulundan da maaş alıyor. Kardeşim senin maaşın yetmiyorsa arttıralım maaşını. Ne işin var senin PTT'de."

 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/7327582/muharrem-ince-turkiyenin-bir-temiz-eller-operasyonuna-ihtiyaci-var