Ana Sayfa Kültür Fotoğrafçılık 5 Adımda Selfie Çekme Rehberi

5 Adımda Selfie Çekme Rehberi

75
0

Selfie Nedir?

Türkçe öz çekim olarak adlandırılmaktadır. Kişinin kendi fotoğrafını kendisinin çekmesine denir.

selfie, selfie ışığı, selfie beach

Neden Selfie Çekeriz?

Popüler kültürün gereklilikleri haline gelen sosyal paylaşım mecraları şu an hayatımızın bir çok bölümünü kapsamakta. Bizler de eşimize, dostumuza mutluluklarımızı göstermek isteriz ve bu ihtiyaçtan dolayı fotoğraflarımızı paylaşırız. Selfie, bir başkasına fotoğraf çektirmektense kendi kendimizi çekmenin daha kolay olmasından yaygınlaşmıştır.

selfie çubuğu, selfie beach club selfie pozları, selfie yüzüğü

Selfie Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Selfie çekerken öncelikle yüzümüzün en çok hangi açıdan daha güzel göründüğünü keşfetmemiz gerekiyor. Bunun için birkaç deneme çekimi ile başlayabilirsiniz. Selfie çekerken ışığın önden gelmesi önemlidir. Ortamdaki ışık fotoğraf çekerken arkanızda olursa fotoğrafta bir siluet gibi karanlık çıkacaksınız. 

selfie, selfie ışığı, selfie beach

Tabii ki bu durum sizin için biraz zaman kaybı olacaktır. Önemli olan fotoğrafı çekerken elinizin sabit ve titremiyor olması, odaklanma yaparak fotoğrafı flulaştırmadan çekebilmektir. Hangi açıdan daha güzel göründüğünüze karar verdikten sonra yapacaklarınız çok basit; bolca selfie çekmek.

selfie ne demek, selfie 69, selfie paketi

Selfie Pozları

Kendinizi pek çok farklı açıdan ve birçok mekanda kolaylıkla çekebilirsiniz. Otururken, ayakta, yatarken, evde, arabada, parkta, plajda, ofiste tek yapmanız gereken; etrafınızdaki insanların ne düşüneceğini umursamadan en güzel pozunuzu vermek.

selfie çeken kedi, selfie izle, selfie filmi, selfie drone selfie indir

Çek ve Paylaş

Hepimiz biliriz ki bizi en çok motive eden şey övgü ve iltifat almaktır. Dış görünüş ve kendimizi nasıl göstermek istediğimiz şu an daha da önemli bir hale gelmiştir. Bu sebeple selfie çekerken en doğal ve en güzel halimizi çekebilmek için aynı zamanda öyle de hissediyor olmamız lazım. Çünkü her ne kadar duygularımızı sakladığımızı zannetsek bile yüzümüzden her şey okunmaktadır. 

selfie çubuğu, selfie beach club selfie pozları, selfie yüzüğü

Özellikle gergin ve sinirli hallerimiz yüzümüze daha kolay yansır. Gülümseyin, kendinizi bir plajda gün batarken sessizce gün batımını izliyormuş gibi hayal edin ve selfienizi çekin. İşte oldu; şimdi sıra herkese ne kadar keyifli ve mutlu olduğunuzu göstermekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz