Günümüzde, kadınlar ellerinde her gün farklı farklı çanta taşımaktalar. Peki ya bu koca koca çantaların içlerinde neler olabileceğini hiç düşündünüz mü? Her kadının çantasında bulundurması gereken temel malzemelerden bahsedelim.

1 – Ayna

Neredeyse her kadın gününün çoğunu ayna karşısında geçirir. Hatta yalnızca kadınlar da değil. Bazı yerlerde asla ayna bulamayız veya gidecek imkanımız yoktur. Böyle durumlarda çantamızda var olan ayna çok çok işe yaramaktadır.

2 – Islak mendil

ıslak mendil

Ani gelen kazalar, kirli yerlere dokunmalar, sokak pisliği veya üstümüze dökülen herhangi bir damla kir. Bu gibi sorunlar için tek bir mendil, geçici de olsa güzel bir çözüm olduğundan; daima çantada bulunması gerekir.

3 – Çakmak

çakmak

Yalnızca sigara içmek aklınıza geliyorsa yanılıyorsunuz. Herhangi bir yerde ateş yakmanız da pek olası değil ancak dünya hali bu, belli de olmaz. Belki kıyafetinizden sarkan bir ipi yakarsınız, her halükarda işinize yarayacak bir malzemedir ve mutlaka çantanızda olmalıdır.

4 – Krem

güneş kremi

El kremi, dudak kremi veya güneş kremi… O an her neye ihtiyacınız varsa, onun kremini mutlaka yanınızda bulundurun. Ani gelen soğuk veya sıcaktan kendinizi sakınmak için her kadının çantasında bulundurması gereken şeylerden biri de el kremidir.

5 – Nakit para

için bulundu

Kredi kartları veya banka kartları maalesef her zaman geçmeyebileceğinden, her an hazırlıklı olmak için çantanızda mutlaka bir miktar nakit para bulundurmalısınız.

6-Kalem-kağıt

kalem-kağıt

Her şeyi telefonlarımıza kaydettiğimiz bu dönemlere rağmen, yine not almak için de olsa ufak bir kalem kağıt yanınızda olmalı.

7 – Ruj

ruj

O gün yaptığınız bir makyajda bulunan veya hiç makyajsız çıktığınızda bile bir anda görüntünüzü değiştirebilecek bir ruj, bir kadının çantasında mutlaka olmalıdır.

8 – Toka

toka

Bir kadının saçı nerede bozulur, nerede dağılır belli olmaz. Bu yüzden mutlaka herhangi bir yedek tokanız çantanızda bulunmalıdır.

9 – Naneli sakız veya şeker

naneli şeker

 

Bir anda aniden gelen bir toplantıda konuşan kişi siz olacaksınız diyelim. Veya ani gelen bir kişiyle özel bir görüşmeniz olacak. O an için dişinizi fırçalayamıyorsanız işi riske atmak yerine bir naneli şekeri ağzınıza atın! Ferahlık sizi rahatlatacak, özgüveninizi korumanızı sağlayacaktır.

10 – Ağrı kesici

ağrı kesici

Ne zaman veya nerede bir yerinizin ağrıyacağı belli olmaz. Herkesten ağrı kesici isteyecek kadar insanlara da güvenemiyor olabilirsiniz. Ya da sadece bir ilaç size iyi geliyor, diğerleri yan etki yapıyor olabilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için her kadının çantasında bulundurması gereken malzemelerden biri de ilaçlar, ağrı kesicilerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz