Formula 2 Pilotu Anthoine Hubert Yarışta Öldü

Formula 1 kadar ünlü olmasa da bir alt lig olarak değerlendirilen Formula 2 yarışlarında beklenmedik bir kaza meydana geldi. Formula 2’nin Belçika ayağının düzenlendiği sırada gerçekleşen kazada ünlü sporculardan biri olan Anthoine Hubert hayatını kaybetti.

Yarışların Belçika ayağında yaşanan kaza sonrasında ne yazık ki iki yarıcı ağır bir şekilde yaralandı. Yaralanan yarışçılardan biri olan Anthoine Hubert ise tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Anthoine Hubert İkinci Kazayı Atlatamadı

Yarışın 2.turu sırasında yaşanan kazada Anthoine Hubert kontrolünde olan araç, hızlı bir şekilde bariyerlere sürttü.

Bir süre aracının savrulmasıyla karşı karşıya kalan 22 yaşındaki pilot, yarışa yeniden dönmek için yola çıktı ve aracını düzeltmeyi başardı. Genç pilotun bu çabasının ardından yarışa devam edeceği düşünülürken, beklenmedik bir kaza daha meydana geldi.

Formula aracının piste çıkmasının hemen sonrasında yarış pistinde oradan geçmekte olan Juan Manuel Correa kontrolünde deki bir başka Formula aracı ünlü yarışçıya çarptı. Kazanın şiddeti de bir anda artmış oldu. İki aracın birbirine girmesinin ardından yarışçıların da araç içerisinde sıkıştığı ortaya çıktı.

[embed]https://youtu.be/t9OdC-YTsoA[/embed]

İki yarışçının da araç içerisinde sıkışması sonrasında, pistte hemen acil durum ekipleri girdi ve yarış durdu. İki yarışçı hemen hastaneye kaldırıldı. Ancak Hubert, bir süre dayandığı ölüme yenik düştü. Akşam saatlerinde hayatını kaybeden yarışçı, arkadaşlarını yasa boğdu.

Bununla beraber Juan Manuel Correa için ise durumun kritik olduğu açıklandı. Ünlü yarışçının ameliyata alındığı ve ameliyat sonrasında yoğun bakıma geçirildiği öğrenildi. Ayaklarında ve belinde kırıklar olduğu açıklanan yarışçının durumunun kritik olduğu öğrenildi.

Bakınız: Transanatolia Rally Raid Yarışı Şanlıurfa’da sona erdi

- OKU HABER, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3442096/formula-2-pilotu-anthoine-hubert-yarista-oldu