Elmalı Turta Kurabiye: En Güzel Elmalı Kurabiye Tarifi

Elmalı turta kurabiye olarak vereceğimiz bu tarif, ağızda dağılan elmalı kurabiye kıvamında ve aynı zamanda içerisine cevizde kattığımız için enfes bir elmalı cevizli turta tarifi olacak. Elmalı turta kurabiye tarifi malzemelerini kullanarak aynı zamanda en güzel elmalı kurabiye tarifi sahibi de olacaksınız. Turtaların en muhteşemi ve en lezzetlisi çoğunlukla elma ile yapılandır. Elmalı turta bu sebeple en sık yaptığımız turtadır.

Tereyağı ile yaparak konuklarınıza ikram ettiğinizde ise misafirleniz tereyağının da tadını damaklarda hissedecektir. Lezzetli ve ağızda dağılan elmalı turta yapabilmek için vereceğimiz turtanın malzemelerinin tam ölçülerde kullanılması gerekir.

Turta servis edilirken arzuya göre pudra şekerli veya pudra şekersiz tercih edilebileceği gibi ayrıca üzerine kırılmış ceviz dökülerek de ikram edilebilir.

Elmalı Turta Kurabiye Tarifi


Malzemeler


Hazırlanışı

Cevizli elmalı turta hamurunun içerisinde yoğurt bulunmadığı için kurabiye kıvamında olacaktır. Aynı elmalı turta hamuru ile ve aynı iç malzemelerle elmalı kurabiye de elde edebilirsiniz.

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3589981/elmali-turta-kurabiye-en-guzel-elmali-kurabiye-tarifi