İran’da 5.1 Şiddetinde Deprem Yaşandı!

İran’ın başkentinde bulunan büyük bir deprem meydana geldi. Korku dolu anlar yaşatan depremin İran’ın 3 ilinde hissedildiği belirlendi. Oluşan bu depremin Tüm İran halkını tedirgin ettiği ifade edildi. İran depremi ile ilgili açıklama yapan uzmanlar korkutan depremin herhangi bir can veya mal kaybının yaşanmadığını bildirdi. Deprem sonrası önlem alınabilmesi için il yardım ve sağlık ekipleri olay yerine gönderilmiştir. Depremin Kum, Elburz ve Gazvin illerinde hissedildiği bilinmektedir.

İran’da Büyük Deprem Nerede Oldu

İran depremi nerede oldu ? İran’ın başkenti olan Tarhan da 5.1 büyüklüğünde oluşan deprem 3 ilde de hissedildi. 08.05.2020 tarihinde saat 00:48 sıralarında meydana geldi. Korkutan bu deprem için erkenden gerekli tüm önlemler alındı. Çıkan sonuçlara göre depremin 7 kilometre derinliğinden geldiği biliniyor.

Son zamanlarda oluşan deprem tehlikelerine karşı İran Aldığı önlemler ile her doğal afete hazırlıklı olduğunu göstermektedir. Yapılan deprem ölçümlerine bakarak uzmanların bu depremlerin büyük veya küçük olacak şekilde devam edeceğini bildirdi. İleride büyük bir depremin olma olasılığı ise daha yüksek. Depremin ne zaman olacağı hakkında ise henüz kesin bir bilgi verilememektedir. Bugün de olabilir, bir yıl sonra da olabilir veya hiç olmaya da bilir gibi açıklamalar söz konusudur.

- OKU HABER, Dünyadan Haberler bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4334917/iranda-51-siddetinde-deprem-yasandi