İBB Parkta Çöp Toplayan Küçük İsmail'in Hayalini Gerçekleştirdi!

Eyüp’te bulunan Barış Manço Parkı’nda temizlik yapan Sefer Yeldan’ın oğlu İsmail babasına yardım etmek için parkta çöpleri topluyordu. İsmail’in sosyal medyada görüntüleri yayılınca büyük beğeni topladı. Babasının işlerini kolaylaştırmak isteyen ve bu sebeple parkta çöp toplayan İsmail’e İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü ulaştı ve bisiklet hediye etti. 10 yaşında olan İsmail’in parkta çöp topladığını fark eden İBB bu duruma kayıtsız kalamayarak İsmail’e hem kitap hem de bisiklet hediye ederek hayalini gerçekleştirdi.

Bisikleti İBB Halkla İlişkiler Müdürü Teslim Etti!

İBB Halkla İlişkiler Müdürü Fulya Solmaz, kendi elleriyle İsmail’e bisikleti teslim etti ve,

“Sefer bey ve oğlu, önemli bir farkındalık oluşturdular. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın aydınlık geleceği için birbirinden önemli projelere imza atan Başkanımızın minik temsilcisine karne hediyeleri var. İstanbul’un temizliğine kendi elleriyle ve emeğiyle katkı sağlayan, adeta bir İBB gönüllüsü olan evladımıza bisiklet ve kitap getirdik. Bundan sonra İstanbul’un güzelliğini bisikletle keşfetmesini diliyoruz. İsmail’e aydınlık ve başarılı bir gelecek için keyifli sürüşler ve iyi okumalar diliyorum”

dedi. Fulya Solmaz sözlerine,

“Minik evladımız bir gün babasına ‘Keşke bisikletim olsa’ demiş. Babası da ‘Bir gün alacağım’ diye söz vermiş. Ertesi gün biz ulaştık kendilerine. Bizim için mutluluk verici bir olay yaşadık. İsmail bisiklet haberini duyunca gece boyunca uyuyamamış. Tabi bütün bu güzellikler İBB’nin çocuklara verdiği değeri ve sevgi bağını gösteriyor. Bu nedenle çok mutluyuz”

diyerek devam etti.

Sefer Yeldan: ‘Çocuklar Doğayı Tanısınlar Diye Getiriyorum’!

İsmail’in Babası Sefer Yeldan İBB’ye teşekkür ederek,  

“Okullar tatil olduktan sonra çocuklar doğayı tanısınlar, büyüklerine karşı saygılı ve temiz olsunlar diye onları buraya getiriyorum. Bana burada destek olmaları hoşuma gidiyor. Burada hem oynuyor hem de bana yardım ediyorlar. İBB’den aradılar, bisiklet hediye edelim, dediler. Çok mutlu olduk. Hediyeden çok memnunuz. Büyükşehir Belediyesi’nden Allah razı olsun.”

diye söyledi.

İsmail: Bisiklet Benim En Büyük Hayalimdi!

Babasına yardım etmeye başladıktan sonra sosyal medyada dikkatleri üzerine çeken İsmail’in hayalleri, Başkan İmamoğlu tarafından hediye edilen bisikletle gerçekleşti. İsmail babasına yardım ettiği için mutlu olduğunu söyledi ve,

“Yerleri süpürüyorum, çöpleri topluyorum ve eğleniyorum. Buraya gelince koşu yapıyorum. Evde durunca kötü oluyorum. Bisikleti görünce heyecanlandım. Çünkü bisiklet benim hayalimdi. Çok istedim. Herkes sürüyordu ben süremiyordum”

dedi.

Polis veya asker olmak istediğini belirten İsmail, babasına yardım etmeye devam edeceklerini söyledi. İsmail ayrıca, bisikleti de kardeşi ile birlikte kullanacaklarını ifade etti.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4932765/ibb-parkta-cop-toplayan-kucuk-ismailin-hayalini-gerceklestirdi