Cristiano Ronaldo Kendine Bugatti Centodieci Hediye Etti

Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo kendisine en pahalı spor arabalardan olan Bugatti Centodieci hediye etti. 35 yaşındaki futbolcu formasını giydiği İtalya devi Juventus ile yeni bir şampiyonluk yaşadı. Bu şampiyonluk sonrası 8,5 milyon pound değerindeki en nadir bulunan arabalardan birini satın aldı.

Modern futbolun yaşayan efsanesi olan Ronaldo magazin dünyasının da vazgeçilmez isimlerinden birisidir. Yaşantısı ile yaptıkları ile sürekli olarak gündem olmaktadır. Ünlü sporcu sporculuğu ve magazinsel yönleri dışında araba sevdası ile de kendinden çokça söz ettirmektedir. Birçok farklı araba markasının en pahalı arabaları garajını süslemektedir.

Garajını süsleyen pahalı arabaların arasına bir yenisini de Juventus ile yaşadığı şampiyonluk sonrası ekledi. Servetinin büyük bir çoğunluğunu lüks ve pahalı arabalara yatıran Ronaldo, bu kez en pahalı arabalardan olan Bugatti Centodieci satın aldı.

8,5 Milyon Pound Değerindeki Bugatti Centodieci

Lüks arabalara ayrı bir hayranlığı olan C.Ronaldo, Juventus’un üst üste 9’uncu kez şampiyon olması şerefine kendine bir hediye aldı. Bu hediye, birçok kişinin hayallerinde dahi yer alamayacak kadar nadir bir hediye iken Ronaldo’nun garajını süsleyecek.

Ronaldo geçtiğimiz yıl 11 milyon vererek dünyada sadece bir tane üretilen Bugatti La Voitore Noire satın almıştı. Şimdi ise yılsonunda teslim alacağı yeni aracı Centodieci modeline 8,5 milyon pound ödedi. Bu araçtan ise sadece 10 adet üretilecek. Ender araçlardan olan bu araba hem fiyatı hem de özellikleri ile birçok kişinin iştahını kabartıyor.

Bugatti Centodieci Özellikleri

Bu süper spor arabanın kaputunun altında 8 Litrelik W16 motor bulunuyor. 0’dan 100 kilometreye 2,4 saniye gibi kısa bir sürede çıkabiliyor. Tam bir canavar olan bu araç 1600 beygir gücüne sahip. 380 km/s hıza ulaşabilen bu mükemmel araç dünyanın en hızlı spor arabaları arasında gösteriliyor.

Ronaldo’nun garajı bunun gibi daha birçok pahalı ve lüks spor arabalar ile dolu. Yıldız futbolcunun sahip olduğu araba modellerinden bazıları;

Sahip olduğu bu araçlar ile sosyal medya hesabından sürekli olarak fotoğraf ve hikaye paylaşımı yapıyor. 233 milyon takipçili instagram hesabına sahip olan dünyaca ünlü yıldız futbolcu, arabaları ile herkese meydan okuyor. Düşmanlarına gözdağı veriyor.

Şimdi ise galerisinin en değerli parçalarından birisine kavuşacağı günü bekliyor. Yılsonunda dünyada sadece 10 tane üretilecek olan Bugatti Centodieci Ronaldo’nun galerisinde yerini alacak.

- OKU HABER, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5069942/cristiano-ronaldo-kendine-bugatti-centodieci-hediye-etti