Jet Fadıl Lakaplı Fadıl Akgündüz'den İlginç Savunma: Türkiye'deki Ekonomik Şartlar Yeni Yatırımcı Gelmesine Müsait Değil

Bugün, İstanbul Adalet Sarayı 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ‘Nitelikli dolandırıcılık’ suçundan yargılanan ‘Jet Fadıl’ olarak bilinen Fadıl Akyüz’ün 23. duruşması görüldü. Mağdurların dinlendiği duruşmaya Jet Fadıl, Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nden SEGBİS yöntemiyle katıldı.

Jet Fadıl Mağduru Kamil Çakır: Eski Parayla 3 Milyon TL Zararım Var!

Duruşmaya katılan mağdurlardan Kamil Çakır, Fadıl Akgündüz'den şikayetçi olduğunu dile getirdi ve davaya katılma talebinin olduğunu söyledi. 2013 senesinde Caprice Gold'dan 3 devremilk aldığını söyleyen Çakır, şu sözlerle maddi zararı hakkında bilgi verdi:

“Şikayetçiyim, davaya katılma talebim vardır. Ben 2013 yılında Caprice Gold'dan 3 tane devre mülk satın aldım, 2014 yılında da 2 tane devre mülk satın aldım, toplam o günün parasıyla 680 bin lira ödeme yaptım. 4 ay kadar toplam 40 bin lira kira ödemesi aldım. Tapularım verildi. Olayla ilgili olarak bugünün parasıyla 3 milyon liranın üzerinde zararım vardır, zararım giderilmedi”

Fadıl Akgündüz Mağduru Birol Hacıoğlu: 2 Milyon Liraya Yakın Zararım Var

Mağdurlar arasında bulunan Birol Hacıoğlu da Jet Fadıl'dan şikayetçi olduğunu mahkemede dile getirdi. 2 mlyon TL2ye yakın zararı olduğunu ifade eden Hacıoğlu şu sözlerle mağduriyetini dile getirdi:

“Şikayetçiyim, ben 2012 yılında Caprice Gold'dan toplam 4 tane devre mülk satın aldım, bunlardan bir tanesi eşimin adınadır. 30 bin lira ödeme yaptım. Ayrıca Ankara 1 Temelli’deki arsamı verdim, 5-6 ay kira ödemesi yapıldı, aylık 5 bin - 6 bin lira  civarında kira ödemesi aldım. Tapularımız verildi, olayla ilgili olarak bugünkü hesapla 2 milyon liraya yakın zararım vardır, zararım giderilmedi”

Fadıl Akgündüz : Bu Olay Ceza Davasının Değil, Hukuk Davasının Konusudur

Bugün görülen davada eksikliklerin giderilmesi ve dinlenmeyen tanıkların da dinlenmesi için duruşma ertelendi. Davada sanık olarak bulunan Mehmet Fadıl Akgündüz yani bilinen lakabıyla Jet Fadıl, savunmasında şu sözlerle öne çıktı:

“Türkiye'deki ekonomik şartlar yeni yatırımcı gelmesine müsait değil. Yurt dışından yatırımcılar müdahil olabilir, ancak otel işgal altında olduğu için yeni yatırımcı da gelmiyor. Ayrıca bu olay ceza davasının değil hukuk davasının konusudur”

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6534981/jet-fadil-lakapli-fadil-akgunduzden-ilginc-savunma-turkiyedeki-ekonomik-sartlar-yeni-yatirimci-gelmesine-musait-degil