Kemal Kılıçdaroğlu: Bir Zorbanın Talebi TBMM'nin İradesine Gölge Düşürdü

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün TBMM'de görüşülen güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması kanun teklifinin reddedilmesinden sonra devreye AKP Grubu'nun itirazı ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un girmesiyle bugün yeniden oylanarak kabul edilmesini eleştirdi. Kemal Kılıçdaroğlu şu sözlerle meclisin sabote edildiğini iddia etti:

"Saraydan talimat geldi. Talimat üzerine bunlar derhal toplandılar, yeniden görüşülmesine karar verdiler ve Meclis’i sabote ettiler. Bir zorbanın talebi TBMM'nin iradesine gölge düşürdü. Bunu reddediyoruz, reddedeceğiz"

Kemal Kılıçdaroğlu Sosyal Medya Hesabından Video Paylaştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaşım yaptığı bir video mesajla, AKP'nin güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması kanun teklifi TBMM Genel Kurulu’nda dün reddedilmesinden sonra yapılan itirazlar üzerine bugün yeniden oylanarak kabul edilmesi durumunu eleştirdi. AKP tarafından sunulan teklifin dün görüşülerek reddedildiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu videoda şu sözlere yer verdi:

"Normalde bir yıl süreyle aynı kanun teklifinin görüşülmemesi lazım. Ama saraydan talimat geldi. Talimat üzerine bunlar derhal toplandılar, yeniden görüşülmesine karar verdiler ve Meclis’i sabote ettiler. Bir zorbanın talebi TBMM'nin iradesine gölge düşürdü. Bunu reddediyoruz, reddedeceğiz"

Kılıçdaroğlu: Dersini Vereceğiz

Kemal Kılıçdaroğlu, meclisin sabote edilmesini gerçekleştirilecek olan seçimlerle cevaplayacaklarını berlitti ve şu ifadeleri kullandı:

"Önümüzdeki süreçte sandık gelecek ve biz bunlara dersini vereceğiz. Demokratik yollarla dersini vereceğiz. Bu ülkeye demokrasiyi, hakkı, hukuku ve adaleti getireceğiz. Hiç endişelenmeyin, birlik olacağız, beraber olacağız. TBMM'de birisinin milletvekilleri değil halkın milletvekilleri olacak. Bunu yapacağız"

 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6882974/kemal-kilicdaroglu-bir-zorbanin-talebi-tbmmnin-iradesine-golge-dusurdu