Milli Savunma Bakanlığı 2021 Yılı Sözleşmeli Er Sınav Takvimini Duyurdu

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 2021 yılının ilk sözleşmeli er alımı için takvimi açıkladı. Sözleşmeli er olmak isteyen adayların sınavları iki grup halinde yapılacak, sınavlar 17 Haziran'a kadar tamamlanacak.

Sınavlar İki Grup Halinde Yapılacak

Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alınacağını duyurdu. Milli Savunma Bakanlığı’nın Sözleşmeli Er Temin ilanına göre, iki grup halinde yapılacak alımlar kapsamında, Birinci Grup Adaylar; 18 Mayıs-04 Haziran 2021 tarihleri arasında, İkinci Grup ise 31 Mayıs-17 Haziran 2021 tarihleri arasında sınavlara girecek.

Aday değerlendirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından, çağrı ilanları yayımlanacak. Adaylar çağrı ilanını sınav tarihleri sorgulama sayfasından öğrenebilecek. Fiziki yeterlilik testine tabi tutulacak adaylar mekik, şınav ve hedef koşusu (400 metre) testlerine tabi tutulacak, ardından aynı gün içerisinde mülakat ve hastane sevk işlemleri yapılacak.

Adaylar HES Kodu Şartı ile Sınava Alınacaklar 

Adaylar başvuru kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte sınav gününde, sınav merkezinde hazır bulunacaklar. Adayların sınav günü başvuru kılavuzunda belirtilen belgeler (aslı ve fotokopileri) ile fiziki yeterlilik Testine katılabilmek için spor kıyafeti, ‘Durum Bildirir Tek Hekim Raporu’, ve HES Kodlarını yanlarında getirecek.

Belgelerinde eksik/yanlış bulunan adayların başvuruları iptal edilecek. Sözleşmeli er olmak için başvuran adaylar, sonuçlarını personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden görüntüleyebilecek.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/7055898/milli-savunma-bakanligi-2021-yili-sozlesmeli-er-sinav-takvimini-duyurdu