Genital Bölge Çevresindeki Batık Sorunu İçin Ne yapılabilir?

Hem genital bölgedeki hem de vücudun her tarafında olan batık sorunu için en güzel tedavi lazerle o kıl köklerini tahrip ederek kılların çıkmasını önlemektir. Çünkü batık kıllar deri içerisinde kendilerine bir yol bulurlar ve oradan uzama yaparlar. Sonra da derinin dışına bir yerden çıkarlar.

Onları çoğunlukla çok kişininde yaptığı gibi iğne ile çıkartmaya çalışırız. İşte bu esnada çok önemli tahribatlar yaparız ve bir sürü hadiselerin oluşmasına sebep oluruz. Mantar hastalığından iltihaplı hastalıklara varıncaya kadar ciddi sorunlara yol açarız. Dolayısıyla en güzel yöntem bu bölgede yapılan bir lazer epilasyonu yöntemidir. Bu yöntemle batık sorunundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Göğüs bölgesine yaptırmanın herhangi bir zararı var mı?

Göğüs bölgesinde yapılan lazer epilasyon uygulamalarının herhangi bir zararı yoktur. Lazer ışığı deri altında daha farklı organlara ulaşamadığı, yayılamadığı için derinin altındaki diğer bölgelere zarar vermez.

Lazer ışığı deri altındaki meme dokusuna ya da bazen hastalarımızın bize sorduğu gibi süt kanallarına zarar veren bir ışık değildir. Hatta o kadar masum kabul edilir ki emzirme döneminde de uygulanabilir. Erkek hastalarda veya kadın hastalarda lazerin genel yan etkileri dışında ki bu yan etkiler;

- OKU HABER, Makyaj ve Kişisel Bakım bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3438591/genital-bolge-cevresindeki-batik-sorunu-icin-ne-yapilabilir