Vatandaş Ali Babacan'a Derdini Anlattı "Aç mısın Tok musun Diye Soran Yok"

Düzce'de 25 yıldır arzuhalcilik yapan Orhan Duran, pandemi nedeniyle çalışamadı. Duran, hükümetin sosyal yardım desteği olarak açıkladığı 1000 lira için başvurdu ancak kendisine o da verilmedi. Duran yaşadığı sıkıntıyı, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a

"Bu hükümet soruyor mu Orhan Duran ne yiyorsun? Aç mısın, tok musun? diye sormuyor. Ama ben bu maskeyi çıkarırsam, sigara içersem hemen 900 lirayı.." sözleriyle anlattı. 

Babacan, partisinin il kongreleri nedeniyle gittiği Düzce'de sokakta yurttaşın derdini dinledi. Herkesin ortak sorunu geçim sıkıntısı idi. Pandemi nedeniyle ne çalışabildiğini ne de hükümetten yardım alabildiğini söyleyen Orhan Duran isimli yurttaş, hükümete tepkisini şöyle dile getirdi:

"Hükümet Aç mısın, Tok musun? Diye Sormuyor"

"Ben 25 seneden beri arzuhalciyim, iş takibi yapıyorum. Benim hiç sigortam yok, Bağkur'um yok. Hiçbir gelirim yok. Bu pandemi sürecinde başvurdum. 1 kere dahi 1000 lira alamadım. Bu hükümet soruyor mu Orhan Duran ne yiyorsun? Aç mısın, tok musun?' diye sormuyor. Ama ben bu maskeyi çıkarırsam, sigara içersem hemen 900 lirayı... Vatandaşından bu kadar kopuk bir iktidar asla görmedim. Liyakat yok."

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5908804/vatandas-ali-babacana-derdini-anlatti-ac-misin-tok-musun-diye-soran-yok